trendy-short-hair-hairstyles
Vlasový styling | Tipy a triky

Inspirativní trendy účesy

Výběrem našeho účesu a oblečení vyjadřujeme, jak se zrovna cítíme i náš vztah k okolnímu světu. Je to také způsob, jak se identifikovat se spřízněnou sociální skupinou. Účesy přicházejí a odcházejí. Některé jsou po mnoho let prohlášené za mrtvé, aby z ničehonic zažily strhující comeback. Ukážeme vám některé ze současných vlasových trendů.

Účesy ze ságy Twilight

Trendy barvy vlasů – odvážné a nádherné

Trendy účesy
© Getty Images

Naše babičky pravidla dodržovaly. Dnešní barevné trendy jsou stvořené k tomu, aby porušovaly veškerá pravidla, ať s dvou-tónovými, pastelovými, výraznými nebo přímo neobvyklými barevnými kombinacemi na hlavách žen.

Mottem dnešní doby, pokud jde o barvení vlasů, by mohlo být: vyzkoušejte si svobodu volby. Divoké pramínky, jednotná barva, přirozené nebo zcela nepřirozené barvy, už dávno nemusíme krotit svoji kreativitu. Samozřejmě je dobré vybrat si barvu vlasů, která nejlépe ladí s vaším stylem a barvou pleti. Barva vlasů dokáže z velké části ovlivnit celý náš vzhled a to, jak jsme vnímáni svým okolím. Za platinovou blondýnkou se každý otočí, zatímco zlatě hnědé vlasy zase vypadají mladě a zářivě. Pokud se vám líbí jeden nebo více odstínů pastelových nebo zářivých barev na vlasy, vyzkoušejte je! Jeden či více přírodních odstínů v různých obměnách je také další z možností. To co dříve bývalo výjimkou, za kterou se lidé otáčeli, se dnes stává moderními trendy.

Přírodní i zářivé – trendy ve vlasových barvách

Ombre trend z blogů

Trendy z blogů: Dip Dye aneb barevné konečky vlasů

Trendy barvy vlasů 2014 podle blogerek

Módní barva vlasů: studená hnědá

Trendy v účesech: Krátké účesy jsou stale moderní

Trendy účesy
© Getty Images

Krátký pixie účes je ideální pro ženy jako je Charlize Theron.

Vzít na dlouhé vlasy nůžky je celkem jednoduché, ale rozhodnout se pro takový krok už je těžší. Co kdybyste se rozhodla špatně? Dodejte si odvahy! První pohled do zrcadla s krátkým klučičím sestřihem může být nečekaně povzbuzující. Není to tak dávno, co úřady nechávaly stříhat ženám dlouhé vlasy, aby je zostudily. Dnes jsou krátké vlasy symbolem svobody výběru. Krátké vlasy jsou nekomplikované a navíc stylové. Za jednoduchým krátkým účesem se otočí stejně hlav jako za složitě vyčesanými dlouhými vlasy.

Krátké účesy jsou dnes v kurzu

Krátké účesy pro ženy – od jemných po ježaté

Večerní krátké účesy

Odvážné krátké sestřihy

Styling krátkých blond vlasů

Trendy v účesech – hladké nebo vlnité vlasy

Trendy účesy
© Getty Images

I když popularita těchto účesů se může měnit, jejich hladké nebo vlnité verze zde budou napořád.

Rachel Bilson a Jessica Biel dávají přednost uhlazeným a mokrým účesům, zatímco Mary-Kate Olsen ráda nosí vlny. Takové účesy jsou dnes rozhodně moderní a každá žena si je může přizpůsobit svému stylu a image. Nechte trochu prostoru své kreativitě a využijte ke svému prospěchu kombinace stylových prvků. Většina účesů existuje v uhlazené i vlnité verzi. To pravé poznáte podle toho, jak to ladí s vaším stylem.

Trendy účesy uhlazené nebo vlnité

Vlasový olej a letní účesy

Trendy účesy s použitím gelu

Plážové vlny pro horké dny

Ležérní a ženské vlny Jessicy Biel

Trendy účesy s osobitým kouzlem

Trendy účesy
© Getty Images

Falešné mikádo Jaime King a podstřižené vlasy Alice Dellal jsou dvěma právě aktuálními

Večer to vypadá, že máte krátké vlasy a druhý den ráno jsou opět dlouhé. Díky falešnému mikádu je to možné. Dlouhé vlasy se jednoduše poskládají tak, aby vytvořili krátké mikádo. Naproti tomu podstřižené vlasy jsou kombinací dlouhých vlasů s krátkými prvky. Alice Dellal má vlasy na jedné straně hlavy oholené. Takový účes asi nebude nejoblíbenějším trendem, protože přitahuje překvapené pohledy. Alice Dellal ukazuje, jak takový účes lze nosit s elegancí a šarmem.

Trendy účesy s charakterem

Kombinace falešného mikáda a podstřihu

Vzrušující a originální - účesy s vlasy na stranu

Krásné klasické účesy

Trendy účesy
© Getty Images

Některé účesy se budou znovu a znovu objevovat, protože jsou prostě krásné. To jistě platí pro tyto zarolované, ležérní a zapletené účesy.

Společným rysem všech stále se vracejících trendů je jejich univerzálnost. Vlasy zatočené a zapletené do copánků se mohou upravit do různých účesů a mohou se kombinovat s mnoha dalšími účesovými prvky. Ženy tak mohou během několika minut změnit účes z ležérního na zapletený a elegantní výčes.Naštěstí pro moderní ženu to znamená nekonečný výběr. Svůj účes můžete konzultovat i s kadeřníkem ve svém salonu, jehož volba je také pouze na vás.

Vždy trendy: Krásné klasické účesy

Neučesané účesy: ležérní a elegantní

Kate Mara a její asymetrický výčes

Trendy z blogů: Zapletené účesy

Výjimečné účesy

Trendy účesy
© Getty Images

Také obdivujete účesy žen, které jimi vyjádřily svého bojovného ducha ve 2. světové válce (jako například tzv. Victory rolls)? S dnešními stylingovými pomůckami by bylo jednoduché vytvořit potřebné velké vlny, patku a zatočené vlasy. Anebo se vám líbí víc hollywoodský styl? Pokládané vlny jsou opět moderní! Měla byste tak půvabný účes vyzkoušet. Vaši přátelé budou obdivovat váš styl a kreativitu.

Vlevo: Modelka Summer Rayne Oakes své vlasy natočila do tohoto neobvyklého retro účesu.

Vyjádřete svůj styl výjimečným účesem

Retro pokládané vlny Amy Adams

Mas Men: Účesy ve stylu 60. let

Módní trendy: Vybavte se klobouky a šátky

Trendy účesy
© Getty Images

Účesy se musí často přizpůsobit čepicím a kloboukům, které nosíme kvůli ziměnebo módě (často kvůli obojímu). Neočekáváme, že by v dohledné době z módy vyšlo nošení šátků ve vlasech.

Vlasové doplňky jsou časem prověřeným způsobem, jak účesu dodat na výjimečnosti, sjednotit jej s oblečením, anebo jsou zkrátka praktické. Šátky do vlasů a čelenky se opravdu hodí do větrného počasí. Jsou ale také zajímavým doplňkem výčesů, stejně jako nazdobené sponky a jiné ozdoby. Klobouky a čepice se nosí kvůli zimě, módě, ale jsou také dobrým způsobem, jak ukázat kterému klubu fandíte nebo jakou charitativní činnost podporujete. Samozřejmě, že účes a pokrývka hlavy spolu musí ladit.

Ženy opět nosí kromě vlasových doplňků také klobouky a čepice

Stylové i zábavné doplňky do vlasů

Účes pod vaši trendy čepici

Ozdoby do vlasů pro okamžitý efekt