Žena s rovnými vlasy po ramena
Vlasový styling | Tipy a triky

Vše, co potřebujete vědět o žehlení vlasů: účesy i ochrana před poničením

Žehlička na vlasy je velmi praktická, a tak téměř každá žena má nějakou doma. Co všechno se ale dá žehličkou ve vlasech vytvořit? A jak se s ní dají vlasy natočit? To všechno Vám povíme a navíc Vám vysvětlíme, jak si při žehlení chránit vlasy před poškozením.

Žehlička vlasy jen narovná, že ano? Ne tak docela. Žehlička toho totiž dokáže daleko více! Žehličkou můžete vlasy snadno a rychle také natočit, vytvořit v nich plážové vlny nebo klasický účes ve stylu 60. let. Protože ale tento užitečný nástroj dosahuje velmi vysokých teplot (až 250°C), měli byste si své vlasy chránit, abyste zmírnili škodu, kterou horko vlasům způsobuje. Nikdy si například nežehlete mokré vlasy a vždy si je chraňte před teplem, než je začnete žehlit. Jaké možnosti tedy žehlička nabízí? A na jaký typ vlasů se dá použít? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o žehličkách potřebujete vědět.

Jak pomocí žehličky vytvořit vlny?

one dam image
Pomocí jediné žehličky si můžete vytvořit účes s hladkými vrchními vlasy a natočenými konečky.

Zatímco kulma umí vlasy pouze natočit, žehlička je dokáže jak narovnat, tak v nich vytvořit Vaše vysněné vlny! Pokud toužíte po jemných vlnách či kudrlinkách, je potřeba, aby Vaše žehlička byla úzká a kulatá. Nejprve si na vlasy naneste ochranný sprej proti teplu. Poté do žehličky sevřete pramínek vlasů v místě, kde chcete, aby vlny začínaly. Zbytek pramínku pak jednou obtočte okolo žehličky. Potom žehličkou pomalu sjíždějte až ke konečkům. Pro vytvoření jemných vln si pak vlasy rozčešte kartáčem nebo jen lehce pročešte prsty. Tip: Vlasy zafixujte lakem, aby lépe držely.

Jak pomocí žehličky vytvořit rovné, lesklé vlasy?

Žena s uhlazenými, vyžehlenými vlasy

Uhlazeného vzhledu snadno dosáhnete pomocí žehličky. Dejte si ale pozor a chraňte si vlasy před teplem.

Než si vlasy začnete žehlit, abyste vytvořili uhlazený účes, naneste na ně ochranu proti teplu. Pak začněte žehlit od kořínků až po konečky. Tip: Abyste předešli poničení vlasu, každý pramínek vyžehlete jen jednou. Pokud máte obzvláště silné nebo nezkrotné vlasy, žehličkou po vlasech sjíždějte pomaleji.

 

Žehlení Vašim vlasům automaticky dodá krásný lesk, protože se tím jejich povrch uhladí a začne odrážet světlo. Tip: Pokud chcete svým vlasům dopřát ještě o trochu více péče a lesku, promněte si mezi dlaněmi vlasový olej a poté jej šetrně naneste na vyžehlené vlasy. To uhladí veškeré neposlušné vlasy a zaručí Vám okouzlující vzhled.

Žehlička je klíčem k Vašemu úspěchu

one dam image

Pomocí žehličky můžete vytvářet jak uhlazené, tak vlnité účesy. Například uhlazený culík je jednoduchý a elegantní. Vlasy si jednoduše vyžehlete, stáhněte do culíku a nasprejujte leskem na vlasy. Tip: Krátké vlasy u obličeje, které do culíku nedosáhnou, můžete uhladit pomocí vlasového oleje.

 

Módní mokrý účes se také dá vytvořit snadno a rychle pomocí žehličky. Klasickým elegantním účesem, který Vás rozhodně nezradí, jsou pak rozpuštěné vyžehlené vlasy. Jednoduše si vlasy rozdělte uprostřed pěšinkou a pak je po jednotlivých pramenech vyžehlete. Účes typický pro 60. léta zase vytvoříte tak, že si vlasy vyžehlíte téměř až ke konečkům, jen posledních asi 5 centimetrů natočíte směrem ven.

 

Pokud toužíte po jemných plážových vlnách, vlasy si natočte podle návodu výše. Vlny si pak rozčešte a naneste na ně sprej s obsahem soli nebo trochu vosku.

Jaká žehlička je pro mě nejlepší?

Pokud máte husté, silné vlasy, bude pro Vás lepší široká žehlička, která jde nastavit na vyšší teplotu. S opravdu širokou žehličkou můžete v dlouhých vlasech vyčarovat jemné vlny i vyrovnat sebehorší kroucení.

 

Menší, úzké žehličky jsou skvělé pro ženy s krátkými nebo polodlouhými vlasy. S takovou žehličkou zvládnete narovnat i krátké vlasy ve stylu pixie. Menší žehličku můžete použít i na natočení jemných vlasů za účelem zvětšení jejich objemu. Teplotu žehličky udržujte co možná nejnižší, aby se neponičila struktura vlasu.

Žhavé tipy

Vždy si mezi jednotlivými dny, kdy si žehlíte vlasy, nechte pár dní pauzu, abyste minimalizovali poničení vlasů. Keramická žehlička teplo rovnoměrně rozloží a pomáhá předcházet nabíjení vlasů statickou elektřinou. Při vybírání žehličky si také dejte pozor, aby měla automatické vypínání, které žehličku vypne, pokud na to zapomenete. Když ráno spěcháme, může se to stát každému.

Objevte: