Vlasový styling | Styl 60. let

Popularita seriálu Mad Men boduje aneb účesy ve stylu šedesátých let jsou zpět!

Seriál Mad Men se stal hitem a účesy dam, které v něm vystupují, jsou znovu trendy. My vám nyní krok za krokem ukážeme, jak si můžete tři z těchto proslavených účesů vytvořit. Je to celkem snadné. Kromě toho vám představíme také ty nejkrásnější a nejinspirativnější účesy z přehlídkových mol.

Významné módní salony představují přehnané natupírované účesy ve stylu let šedesátých, které připomínají včelí úl, objemné vlasy v zadní části hlavy a velmi rovně zastřižené ofiny. Je zřejmé, že při vytváření stylů pro jaro a léto 2011 se všichni návrháři inspirovali stejným televizním seriálem, který nese název Mad Men. Ačkoli se může zdát, že noblesní vzhled ve stylu šedesátých let je skutečně náročný, lze tyto účesy vytvořit mnohem snáze, než si většina žen myslí. Díky novým technologiím můžeme nyní k šetrné úpravě a stylingu vlasů využít kulmy, žehličky a nahřáté natáčky.

Tajemstvím účesů ve stylu let šedesátých je objem – a to velký

Tajemstvím opravdických „bláznivých hřív“ je objem. „Bláznivá hříva“ – tak zní oficiální a velmi přiléhavý název pro účesy, které nosí Betty, Joan a Peggy. Nezáleží na tom, zda jste zatoužily po ohonu, výčesu ve stylu let šedesátých nebo po vlnitém mikádu – výstižně nazvaný účes si žádá objem a tudíž určitou přípravu.

Jak na to? Umyjte si vlasy šamponem a nechte je volně schnout na vzduchu, dokud nebudou jen mírně vlhké. Na vlasy naneste malé množství tužidla pro zvýšení objemu a natočte je na kulaté kartáče nebo nahřáté natáčky. Natočené vlasy nechte zcela uschnout. Nyní jste připravena na objemný styling.

Tip: Při upravování svého nového účesu používejte pomádu, vosk a velké množství laku na vlasy. V bouřlivých šedesátých letech se to ze zjevných důvodů dělalo také tak.

„Šedesátky“ na přehlídkových molech – i návrháři sledují seriál Mad Men!

Objevte: Styl 60. let