Vlasový styling | Sport

Aktivní a stylová – skvělé sportovní účesy

Existuje mnoho účesů, které se hodí pro každou činnost, kterou rádi děláme, ať je to běhání v horku, práce doma a na zahradě nebo různé sportovní aktivity, kterými dobíjíme své baterie. Podívejte se, jestli mezi svými aktivitami najdete čas vyzkoušet ten či onen z naší nabídky krásných sportovních účesů. Najdete tipy a triky jak vytvořit účes z obrázku. Najdete tu i video, v němž Armin Morbach ukazuje několik variací, jak učesat oblíbený culík.

Atletky potřebují účes, který je pohodlný, jednoduše se upravuje a zároveň dokáže udržet vlasy pohromadě. Samozřejmě, atletky jsou specialistky ve výběru toho správného účesu pro svůj druh sportu. Kdo jiný stráví každý den několik hodin tréninkem a závody? Trojnásobná olympionička Sanya Richards-Ross (viz foto nahoře) má úžasný talent nejen co se sportu týče, ale má také mnoho zkušeností s vlasovým stylingem. Jamajská atletka reprezentuje USA a její hlavní disciplínou je běh na 400 metrů. Aby své středně dlouhé vlasy udržela mimo obličej, splete si copánek z předních vlasů. Ten začíná na jedné straně u spánku a končí na straně druhé.

Styling: Utvořte pěšinku na straně a začněte splétat copánek z pramene vlasů asi 1 ½ palce tlustého, od pěšinky podél čela směrem na druhou stranu. Spletený copánek nad uchem zajistěte s pomocí gumičky, sponky nebo malého skřipce.

Připravit ke startu, pozor, teď: připravte své vlasy na trénink.

Stylingoví pomocníci pro sportovní účesy

Poletující vlasy kolem hlavy mohou při sportu překážet. Správné stylingové nástroje pomohou udržet vlasy na místě a Váš účes přežije i ten nejnáročnější trénink.

Mezi tyto pomůcky patří gumičky, sponky, skřipce, lak na vlasy, pěnové tužidlo pro objem a stylingový vosk.

Sportovní účesy – Tipy & triky

Nepoužvejte gumičky s kovovými částmi. Ty by mohly vést k poškození a zničení Vašich vlasů.

Použijte velkou gumičku jako čelenku ke stažení vlasů kolem celého obličeje. Taková čelenka nejen že podrží Vaše vlasy na místě, ale také může být barevnou a zajímavou součástí Vašeho outfitu.

Učešte své vlasy dozadu z čela do trendy patky, aby Vás vlasy neobtěžovaly a nebránily Vám v koncentraci. Ofina se může sepnout dozadu nebo rozdělit na strany, kde se připevní sponkami nebo klipsy, aby Vám nepřekážela.

Používejte gumičky bez kovových částí, které mohou vlasy poškodit a vést k jejich polámání.

Doufáme, že Vás naše galerie bude inspirovat k vyzkoušení alespoň jednoho z krásných sportovních účesů.

Vlasový a make up stylista Armin Morbach se s Vámi ve svém videu podělí o své zkušenosti. Tentokrát Vám ukáže variace na nejpopulárnější sportovní účes, vlasy stažené do culíku.

Video: Jak učesat culík


Galerie: Sportovní účesy

Objevte: Sport