Vlasový styling | Spletené vlasy

Spletené vlasy: Jak učesat holandský cop

Zapletené účesy jsou právě teď obzvlášť populární – a my vám přinášíme ty nejlepší modely. Tentokrát je naším tématem holandský cop. Nemusíte se obávat žádné složité ani komplikované zaplétací techniky – jakmile ho vyzkoušíte, je tento zapletený účes tak jednoduchý, jak je geniální. Vysvětlíme vám, co vše potřebujete vědět o holandském copu včetně splétací techniky.

Copy už ztratily svoji image malé holčičky. Mezitím získaly své stálé místo na hlavách světových módních nadšenců. Proč jsou copy dnes opět tak oblíbené? Existuje pro to spoustu důvodů. Tak především je to atraktivnost a univerzálnost, která přináší tomuto účesovému evergreenu úspěch. Francouzské, rybí, peří a krajky…zapletené účesy nabízejí široké možnosti splétacích technik a stylů. Tak už jste se rozhodli? Stačí následovat naše doporučení. Vyzkoušejte jich co nejvíce! Co třeba holandský cop? Ten je právě teď extrémně trendy!

Co je to holandský cop?

null

3D efekt: holandský cop vypadá vždy poněkud vystouple díky speciální zaplétací technice.

Holandské copy vypadají, jakoby seděly navrch hlavy. Jasně vystupují z okolních vlasů a vypadají objemněji, než klasické copy. To je způsobeno technikou splétání, která se podobá francouzským copům – jen je to opačně. A to je celý rozdíl: místo, abyste každý nový pramen přidávali přes předchozí pramen, vlasy se splétají zespodu. A výsledkem je 3D efekt.

Pro rychlé připomenutí, tady uvidíte, jak se zaplétá francouzský cop:

Holandský cop krok za krokem:

Dokonalé copy vyžadují dokonalou přípravu. Abyste měli jistotu, že vlasy budou dobře držet, neměly by být čerstvě umyté. Díky tomu nebudou vlasy tak snadno z copu utíkat. Můžete také použít suchý šampon. Ten dodá vlasům extra objem a také trendy matný efekt.

1. Vlasy sčešte dozadu a u vlasové linie s pomocí prstů oddělte tři prameny.

2. Pravý pramen vlasů podstrčte pod prostřední.

3. Pak levý pramen vlasů podstrčte pod prostřední.

4. Pokračujte tímto způsobem a stále střídavě pokládejte vnější prameny pod prostřední pramen vlasů, zatímco budete přidávat stále více a více vlasů z postraních sekcí.

5. Když dosáhnete krku, jednoduše spleťte cop ke konci s použitím stále stejné techniky „zespodu“.

6. Nakonec celý účes zafixujte lakem na vlasy a máte hotovo!

Trendy tip: Můžete také použít efekt zvaný 'braid pancaking', který vašemu copu dodá efektní plnost. Stačí povytahovat jednotlivé pramínky z copu, poté, co jste jej zajistili gumičkou. Získáte tak skvělý objem a ležérní účes.