Ženy s vlasy spletenými do copů
Vlasový styling | Spletené vlasy

Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

Jednoduché i rafinované, veselé i elegantní – copánky jsou zkrátka pro každou příležitost. A co je nejlepší, pokud jsou dobře zapletené, vydrží i ten nejdelší den (nebo noc!). V tomto článku se dozvíte, na co myslet před zapletením vlasů i po něm. Prohlédněte si naši galerii a objevte deset zapletených účesů, které jsou podle nás nejkrásnější, a zjistěte, s čím je kombinovat.

Stručná historie copánků: Kdo je nosil první?

Už ve starověku bylo pro ženy důležité pečovat o své vlasy a upravovat je. Účesy byly opravdovým uměním vyšších společenských vrstev, protože vlasy se považovaly za symbol společenského statusu. Žena, která měla krásné vlasy, zcela zřejmě patřila do bohaté třídy. Nízký drdol, elegantně, jakoby rozcuchané vlasy či rybí cop, všechny tyto účesy starověké Římanky dobře znaly. Jejich oblečení často odhalovalo ramena, takže jej skvěle doplňoval drdol či cop. Pozornost se směřovala k horní polovině těla, tváři, ramenům a dekoltu. I dnes ale ženy krásnými copy rády doplňují svůj hluboký výstřih a šaty bez ramínek nebo s odhalenými zády. Cop totiž přitahuje pozornost k těmto oblastem a může tak ještě vylepšit krásný vzhled.

Proč je pro někoho zaplétání snadné a pro ostatní ne?

Všechny to známe z maturitních plesů: Zatímco Vaše kamarádka si sama zapletla dokonalý copánkový účes doma před zrcadlem, vy jste seděly hodiny u kadeřnice, protože jste na to prostě neměly nervy. Zaplétání je právě jednou z těch věcí, na kterou jedni mají prostě více talentu než druzí. Neklesejte ale na mysli! S trochou cviku a trpělivosti se téměř každý může zaplétání copánků naučit.

Klíč k úspěchu

Každý, kdo si někdy nechával udělat účes u kadeřníka, to moc dobře zná: „Mastné“ vlasy drží nejlépe! Pokud jsou čerstvě umyté, jsou moc jemné a uhlazené a copánek pak nedrží. Takže pokud si plánujete zaplést francouzský cop nebo korunu, nemyjte si těsně před tím vlasy. Tip: Při mytí použijte šampon, který vlasům dodává objem.

Čím lepší strukturu vlasy mají, tím déle vydrží zapletené v účesu. Také doporučujeme použít trochu pěnového tužidla, než začnete se zaplétáním. A protože při zaplétání vlasy často rozčesáváme, je také dobré použít sprej pro snadné rozčesávání. A když ještě před zaplétáním vmasírujete do konečků trochu vlasového oleje, výsledkem bude krásný, lesklý, zdravě vypadající cop.

Nezapomeňte cop dobře zafixovat

Když cop dokončíte, je dobré jej zafixovat, aby vydržel i tu nejdivočejší party. Kratší vlasy můžete přichytit vlásenkami a neposlušné konečky se dají zkrotit stylingovým krémem. Tip: Po dokončení účesu použijte silný lak na vlasy. Mějte ale na paměti, že chcete vlasy jen zafixovat a ne zalít do betonu! Jednotlivé pramínky Vašeho copu by pořád měly vypadat volné, měkké a krásné.

Jak vytvořit oslnivý zapletený účes

Svatební účes si rozhodně zaslouží být speciální. Copánky jsou oblíbené hlavně u nevěst, které nechtějí klasický drdol, ale něco trochu obyčejnějšího. I obyčejný účes se ale dá ozvláštnit! Do copu můžete zaplést perly, saténovou či sametovou stužku nebo květiny. Záleží na příležitosti, ale i pěkná spona ozdobená peříčkem či blyštivými kamínky může účes krásně ozdobit. Tip: Pokud toužíte po větším objemu nebo délce, můžete do účesu zakomponovat i příčesek. Kdo už má se zaplétáním zkušenosti, umí do účesu příčesek zaplést tak, že to nikdo nepozná.

Deset našich nejoblíbenějších zapletených účesů

Objevte: