Vlasový styling | Pouliční styl

Bandana-Rama: Účesy se šátky bandana

Současné bandana šátky jsou čtvercové s tradičními paisley vzory. Asi před 200 lety byly šátky bandana čtvercové látky s tkanými obrazy prezidentů nebo zachycovaly významné historické události. V současnosti jsou žádané jako doplňky do vlasů. Ukážeme vám tři z mnoha účesů, které můžete doplnit bandana šátky.

Bandana šátky jistě nejsou něčím, co podléhá módě. Nikdy nezmizely z krků kovbojů a jejich žen, stále jsou používané jako reklamní předměty v politických kampaních. Jsou také oblíbeným módním prvkem u mužů a žen, kteří tak chtějí ukázat příslušnost k dané skupině. Bandana šátky se nejčastěji nosí omotané kolem krku nebo kolem hlavy. Blogerka Leandra Medine (Man Repeller) je nosí zavázané také kolem svého zápěstí. Topmodelka Alessandra Ambrosio a popová hvězda Rihanna používají šátky bandana už dlouho. Bandana šátky ušly ve své historii dlouhou cestu.

Zajímavá data o šátcích bandana

Slovo bandana pochází z jazyka Hindi, konkrétně ze slova bāṅdhnū, znamenajícího vázanou tkaninu. Standardním rozměrem je 60 x 60 cm (nebo 24 x 24’’). Zatímco první šátky bandana zobrazovaly důležité osoby (první bandana šátek zobrazoval velitele kontinentální armády George Washingtona na hřbetu koně), současné šátky bandana jsou známé svými paisley vzory. Barevné čtverce skýtají nekonečné možnosti. Většinou se šátky používaly jako pokrývka hlavy, uvázané kolem hlavy nebo kolem krku. Také se vázaly do různých druhů váčků a sáčků, aby v nich lidé mohli nosit všechno možné. Bandana šátky nikdy ve skutečnosti nezmizely. Byly stejně žádané v roce 1800 a 1990 stejně jako jsou dnes. Opatrované sběratelské kusy bandana šátků vyzývají ke kreativitě. Šátky lze skládat mnoha různými uměleckými způsoby. Na webu můžete najít hromadu návodů na jejich skládání. Mnoho účesů může být šátky bandana doplněno nebo vlasy dokonce drží na svém místě. Ukážeme vám tři trendy účesy se šátky bandana.

Skládání a uvázání bandana šátku pro trendy účes

Hair Bandana

Candice Swanepoel

Standardní verze: Šátek bandana se používá jako čelenka kolem hlavy. Pečlivě složený šátek je zatočen kolem hlavy a vzadu zavázán. Tento účes je populární u hippies, rockových fanoušků a cyklistů. Čelenky se dobře hodí k rozpuštěným splývajícím vlasům nebo k výčesům. Náš oblíbený bandana účes vznikl s téměř 3 palce širokým bandana šátkem uvázaným kolem dlouhých vlnitých vlasů s pěšinkou uprostřed. Tip: Špičky složeného šátky by měly směřovat k čelu.

Vlevo: Anděl Victoria’s Secret Candice Swanepoel nosí šátek bandana klasickým způsobem, který je zároveň zrovna teď “in”.

Klasická verze: Sklady na šátku bandana jsou jen o trochu širší než palec, když se nosí kolem hlavy. Současné šátky bandana uvázané kolem hlavy mají připomínat dobu 50. nebo 90. let. Struktura a barvy dodávají šátkům bandana speciální výraz. Účesy doplněné šátky jsou skvělou volbou na festivaly, prázdniny nebo sportovní aktivity. Kreativní ženy si zavazují šátky bandana vpředu a rohy na uzlu u obou konců ohnou nahoru.

Hair Bandana

Brianna Falcon

Umění bandana: Složený šátek bandana se může také zaplést do copu, kde vytvoří obzvlášť zajímavé a barevné efekty. Možná budete chtít použít několik šátků podle svých oblíbených barevných kombinací, které svážete dohromady a pak zapletete do copu nebo zatočíte do vlasů. Existují nekonečné barevné kombinace a styly, které můžete tvořit.

Vlevo: Modelka Brianna Falcon zakomponovala šátek bandana do svých tradičních copů.