Vlasový styling | Pěšinka na stranu

Účesy 2014: pěšinka na straně

Ledabyle rozdělené vlasy pěšinkou hluboko na straně a ofina hozená přes čelo jsou zrovna aktuálním trendem. Vlasy vpředu drží sponka, kterou jste nosila do školy, nebo jsou zastrčené za uchem. Ukážeme vám, jak učesat různé verze tohoto účesu.

Tento trendy prvek může být součástí mnoha účesů. Pokud nemáte střiženou ofinu na krátko, můžete si své vlasy učesat přes čelo a připevnit na straně sponkou, nebo je zastrčit za ucho. S výjimkou nepravidelné pěšinky na straně jsou všechny další prvky účesu libovolné a záleží na Vašich preferencích.

Účesy s pěšinkou na straně a vlasy přes čelo

Trendy účesy s pěšinkou na straně

Na stranu hozená patka a pěšinka hluboko na straně jsou součástí tří různých účesů.


Účes 1: Rozpuštěné vlasy s patkou na stranu, které drží sponka
(viz první foto nad sérií tří fotek nahoře):

Účes s rozpuštěnými vlasy a patkou učesanou přes čelo, kterou drží sponka na úrovni očí. Alternativou je nechat vlasy splývat s ostatními nebo je zastrčit za ucho. Pěšinka je krátká a nepravidelná, aby působila ležérně. Na straně s pěšinkou jsou vlasy zpředu v jednom širokém pramenu sčesané dozadu za ucho.

Účes 2: Rozcuchaný účes s patkou přes čelo a zapleteným copem (fotka vlevo nahoře)

Tento účes by měl vypadat poněkud rozcuchaně. Pěšinka by měla být nepravidelná a přední vlasy by měly volně splývat přes čelo. Sepněte vlasy do ležérního nízkého culíku a klidně nechte několik postranních pramínků vyklouznout z celého účesu.

Účes 3: Patka přes čelo se zakroucením (druhý ze tří obrázků nahoře):

Vytvořte pěšinku na straně a uchopte pramen z předních vlasů a táhněte přes čelo. Dřív než pramen vlasů na straně nebo vzadu na hlavě připevníte, pramenem několikrát zatočte. Dodáte tak svému účesu romantický nádech.

Účes 4: Uhlazené vlasy s patkou přes čelo (fotka vpravo nahoře):

Naneste si do dlaní malé množství vosku nebo gelu na vlasy. Pak svými prsty uchopte pramen předních vlasů začínajících u pěšinky a natáhněte přes čelo, prsty vytvoříte jednotlivé pramínky. Použijte stejnou metodu i u ostatních vlasů. Vlasy po stranách učesejte do hladka. Pokud chcete získat obzvlášť stylový účes, můžete vytvořit velmi dlouhou pěšinku na straně sahající až dozadu.

Tipy jak učesat pěšinku po straně s patkou přes čelo

Několik triků, které Vám mohou pomoci učesat vlasy přes čelo stylovým způsobem:

1. Vytvořte pěšinku na straně o trochu níže, než máte zvykem. Tak změníte i pramen předních vlasů, který povede přes čelo.

2. Změňte stranu, na které obvykle děláte pěšinku. Taková změna dodá vlasům přes čelo objem. Natupírováním těchto vlasů objem ještě podpoříte anebo můžete nanést na přední vlasy objemový pudr.

3. Použijte vosk nebo gel na vlasy pokud chcete zvýraznit jednotlivé pramínky vlasů nebo chcete vytvořit dojem mokrého účesu. Je důležité vlasy na čele odlehčit, aby účes nepůsobil jako helma.

4. Stylingové přípravky Vám pomohou přizpůsobit účes Vašim osobním preferencím. Pěšinka na straně s vlasy přes čelo vypadají dobře se zářivými i s matnými vlasy, a pokud jde o zbytek vlasů, kreativita nezná hranic. Vosk na vlasy, gel a lesk ve spreji dodají vlasům výjimečný lesk. Pokud dáváte přednost matným vlasům, použijte matnou pastu, slaný sprej nebo suchý šampon.