Vlasový styling | Ofina

Dlouhá ofina: přerostlá ofina obchází kolem

S ofinou nebo bez, to je otázka. My máme odpověď: Gringe!

Gringe“ znamená odrostlá ofina (z angl. grown out fringe). Poznávací znak: střižena tak, aby sahala alespoň k obočí. Všechno do sebe tuto sezónu zapadá s odrostlou ofinou.

Nejsme jediní, komu se odrostlá ofina zalíbila – oblíbily si ji také stylové ženy po celém světě! Mezi nimi i francouzská modelka Caroline de Maigret. Styl múzy Chanelu je inspirovaný vášní Rolling Stones a klidem Jane Birkin. A tady to máte: stylová ikona Jane Birkin byla známá svojí atraktivní dlouhou ofinou. Caroline de Maigret si z gringe ofiny také udělala svoji značku, a přidala něco svého: dlouhé vlasy v kombinaci s dlouhou ofinou jsou mistrně rozcuchané – ležérní účes à la française.

Dlouhá ofina: Kdo může nosit Gringe ofinu?

Odrostlá ofina je opravdu slušivá a lichotí téměř každé tváři. Jelikož ofina dělá tvář opticky delší, hodí se obzvlášť pro ženy s kulatými obličeji. Hranaté hlavy vypadají s hustou gringe ofinou jemnější a k oválnému obličeji se hodí prostě všechno. Další plus: Ofina sahající k obočí přitáhne pozornost k intenzívně zářivým očím.

Gringe: stylingové možnosti

null
© Getty Images

Roztáhněte závěsy: Miroslava Duma nosí gringe ofinu s rovnými vlasy.

Kontrast: na rozdíl od poměrně často vídaného partnera přerostlé ofiny, ležérně rozcuchaných vlasů, zde uhlazený účes vystupuje jako neobvyklý. Módní blogerka Miroslava Duma je stejného názoru a kombinuje dlouhou ofinu s rovnou hřívou.

Stylingový tip: Ofinu rozdělte uprostřed a posuňte ji z obličeje více do stran – budete pak vypadat otevřeněji, svěžeji a žensky svůdně. Pokud chcete mít lesklejší účes, naneste na ofinu a konce vlasů trochu vlasového oleje.

null
© Getty Images

Oh, là, là: Carlson Young svou dlouhou ofinu zkombinovala s ležérním culíkem.

S odrostlou ofinou získá klasický culík zcela nový trendy nádech. Herečka Carlson Young předvádí, jak se to dělá, nosí ležérně sepnutý culík s pěšinkou uprostřed a rozcuchanou gringe ofinou.

Stylingový tip: Když necháte několik delších pramínků padat do stran, účes získá sexy retro styl à la Brigitte Bardot.

Účesový trend: Swing-Shag

null
© Getty Images

Ikona streetstylu Veronica Heilbrunner nosí swing-shag ve svém ombré účesu.

Oblíbili jste si gringe ofinu a rádi byste jí dodali ještě o trochu více šmrncu? Pak ji zkombinujte s nejtemperamentnějším účesem této sezóny: swing-shag! Postupně sestříhané rozcuchané vlasy s dlouhou ofinou jsou aktuálním oblíbencem mnoha dívek ze světa módy – například streetstylová kráska Veronika Heilbrunner si jej už dávno zvolila za svůj typický účes. Oslavuje trendy hřívu “jakoby právě vstala”, kterou vědomě kombinuje se stylovými, delikátními modely návrhářů, které ráda nosí. Další výhodou tohoto oblíbeného účesu je, že vypadá skvěle a je také super rychlý – stačí vstát, rozcuchat a hotovo!

Objevte: Ofina