Vlasový styling | Muži

Vousy a účes: Dva elementy jednoho stylu

Muži opět nosí vousy. Nosí se rozličné typy vousů od moderního strniště, kozí bradky, plnovousu až po kníry. Proč muži znovu nosí vousy? Jak se k sobě hodí vousy a účes, aby tvořili jeden styl? Našli jste tu správnou stránku s odpovědí a inspirací.

Ne každý muž se rád každý den stále dokola holí. Téměř každý muž někdy experimentuje a občas nosí vousy.

Nošení vousů je symbolem dospělého muže a mužnosti. Vedle účesu a oblečení jsou vousy dalším elementem, jak vyjádřit svůj styl a názor. Muži mají možnost si vybrat z mnoha stylů vousů. Koneckonců smysl pro styl a módu není omezen jen na ženy. Možnost rychle střídat různé typy vousů nebo se vrátit k hladce oholené tváři je dalším přesvědčivým argumentem pro to, stát se vousáčem, i kdyby to bylo jen na chvíli.

Vousy naprosto změní vzhled každého muže. Divoký, bohémský styl plnovousu vyžaduje jistou dávku drsné přirozenosti. Moderní strniště vypadá také ležérně, ale poněkud jemněji, než plnovousy. Vousy mohou mladě vypadajícímu muži přidat věk i sílu a ostřejší rysy. Na druhé straně, starší muži, kteří chtějí vypadat mladě, by neměli nosit plnovous.

Vousy přitahují pozornost.  Nápadné nebo neobvyklé styly vousů se mohou snadno stát poznávacím znamením muže.

Stylingové a pečující tipy pro vousy

Obecně platí, že čím kratší a čím propracovanější střih vousů je, tím vypadá elegantněji. Na druhé straně to znamená, že delší a méně upravené vousy budou zřejmě vyhovovat drsnějším a přírodním typům mužů.

Ať nosíte plnovous nebo strniště, měli byste si vždy holit pokožku na krku pod ohryzkem. Tak bude každý vousatý muž vypadat upraveněji, ale stále jako pohodář.

Někteří muži nevydrží s vousy dlouho, protože je pokožka pod vousy začne svědit. Tomu lze snadno zabránit aplikací oleje, aby vousy i pokožka zůstaly vláčné.

Ty pravé vousy v pravou dobu

Existuje mnoho důvodů, proč ne každému muži sluší každý typ vousů. Někomu narostou pouze řídké vousy, a někomu prostě vousy vůbec nesluší. Pokud nevíte, jaký typ vousů by vám slušel, zkuste si nejdříve nechat narůst vousy během dovolené nebo přes víkend. Uvidíte, jak budete s vousy vypadat a jak se budete cítit. Také můžete otestovat, jak bude na vousy reagovat vaše rodina, přátelé a obchodní partneři. Plnovous může být v létě trochu nepříjemný, ale v zimě se může stát docela praktickým doplňkem.

Prohlédněte si naši galerii celebrit, kde najdete inspiraci pro svoje kombinace účesů a vousů.

Galerie: účesy pro vousaté muže

Objevte: Muži