Vlasový styling | Muži

Styling pánských vlasů je otázkou inteligence

Jak si moderní muži v současnosti své vlasy upravují? Jaký produkt a pro který účes je ten pravý? Jaké možnosti mají muži trpící plešatěním? Seznámíme vás s pravidly vlasového stylingu, která by měli znát všichni muži.

Muži, kteří kadeřnický salon navštíví jen jednou za rok, jsou dnes velmi vzácní. Úprava vlasů je součástí každodenní péče stejně jako se jím pomalu stává upravování ochlupení těla. Použijete-li následující tipy, přestanou být vlasy tím, na co civíte každé ráno do zrcadla a s čím si nevíte moc rady. Takže do toho!

Co při stylingu pánských vlasů dělat a čeho se vyvarovat

Dříve se muži omezovali jen na mytí vlasů šamponem a vysoušení fénem. Dnes čerpají z téměř neomezených zdrojů. Ať máte vlasy krátké či dlouhé, možné je všechno, co se vám líbí. Je na vás, zda chcete mít precizní sestřih jako Jake Gyllenhaal, nebo dáte přednost rozcuchanému účesu ve stylu „vstanu a jdu“, jaký nosí Johnny Depp. V módě jsou i ženštější sestřihy s delší ofinou a krycími vlasy. Takový unisexový účes volí Owen Wilson. Ale pozor, se svou hlavou chodíte také do práce! Dredy, irokézské či punkové sestřihy nebo účesy s kmenovými či jinými motivy vyholenými ve vlasech jsou otázkou osobního vkusu, případně nevkusu.

Vlasový styling pro muže: Užitečné nástroje

Kromě fénu a hřebenu by mezi pánskými stylingovými nástroji neměl chyběl kartáč na vlasy. Investujte do kartáče s přírodními štětinami nebo masážního kartáče se zakulacenými štětinami, gumovými či dřevěnými štětinami. Žehlička na vlasy může být užitečná i pro muže. Dbejte na to, abyste zakoupili žehličku kvalitní, která nepoškozuje vlasy ani pokožku hlavy.

Mimochodem, divoce rostoucí chloupky obočí byste měli vytrhávat pinzetou a pinzetu je třeba pravidelně desinfikovat alkoholem. Vlasy u hlavy udrží velmi malé množství vosku či gelu.

Pro úpravu vlasů potřebují muži ty správné produkty

  • Krátké vlasy se nejlépe upravují s pomocí gelu. Gel propůjčuje krátkým účesům dostatečné zpevnění. Velmi důležité však je používat správné množství tohoto přípravku. Dikobrazí ostny a „betonové“ účesy nejsou totiž právě teď v módě.
  • Pokud chcete, aby vám vlasy měkce splývaly, je tou správnou volbou vosk či pomáda. Ideální je, pokud navíc tyto přípravky i příjemně voní.
  • Pro delší vlasy není gel vhodný, protože vlasy po jeho nanesení ztuhnou a dají se obtížně upravovat.
  • Přirozený účes vytvoříte pomocí vosku nebo stylingového krému. Jakmile si na vlasy nanesete gel či vosk, opatrně s lakem na vlasy. Ačkoli lak vlasy zpevní, mohou po jeho použití vypadat také mastně a zplihle.

Plešatíte? Co s tím?

Co dělat, když vlasy vypadávají? S plešatěním se musí vypořádat mnoho mužů, často i mladšího věku. K možným řešením patří kúry na podporu růstu vlasů a transplantace vlasů. Jako geniálně jednoduché řešení na vypadávání vlasů se jeví extrémně krátký sestřih nebo zcela oholená hlava. I takový vzhled může být docela sexy, jak dokazuje Bruce Willis. Než se, ale k takovému kroku rozhodnete, poraďte se se svým kadeřníkem a neváhejte požádat o názor také své nejbližší.

Objevte: Muži

Související články