baby-bob
Vlasový styling | Mikádo

Trendy střih: Baby Bob

Spontánní ženy poslouchejte, nový krátký sestřih vlasů obchází kolem – po bradu dlouhé baby mikádo. Jako prodloužená verze pixie nebo trendy změna z dlouhých vlasů: tento juniorský účes bude mít jistě říz! Máme jen samé dobré zprávy, pokud jde o tento styling – od cool verze po romantiku.

Krátké vlasy poskytují jen málo stylingových možností? V žádném případě! Současné krátké střihy nejsou v žádném případě o nic horší než dlouhé hřívy. Plážové vlny, zapletené účesy, mokré účesy – krátké střihy si poradí s jakýmkoliv účesem. Aktuální krátký trend je toho důkazem: baby mikádo. Po dlouhém mikádu LoB (long bob) je tento zkrácený bob dalším stylingovým favoritem pro středně dlouhé vlasy. Trendsetterky si už dávno všimly jeho výhod: po bradu dlouhý sestřih se skvěle hodí pro přechodnou fázi od pixie střihu k dlouhým vlasům, je velmi praktický a není náročný na údržbu. Baby mikádo zatím nenosí každý. Proto bude tento trendy střih pořádnou změnou. V každém případě je juniorské mikádo přesvědčivě mnohotvárné – protože se opravdu hodí pro velký styling! Zjistěte, o čem to všechno je:

Baby bob: buďte v klidu

© Getty Images

Herečka Ana de Armas prezentuje mikádo s jemným nádechem „jako by právě vstala“

Milujeme ležérnost! Baby bob v ležérním duchu je novým vlasovým miláčkem trendsetterek. Stylové se strukturovaným objemem, tento umírněný účes přesvědčí na celé čáře. A nemusí být právě rovný: aktuálně se nosí asymetrický střih tohoto účesu. Stylingový tip: Pro strukturovaný účes použijte trochu vlasového vosku na rozcuchané pramínky vlasů a vosk na vlasy na vlasovou linii, aby se účes dostal do top formy. Pro větší efekt můžete obarvit konečky vlasů!

Baby bob: Uhlazený úspěch

Jaimie Alexander mit Baby Bob
© Getty Images

Filmová hvězda Jaimie Alexander září s uhlazeným krátkým mikádem na předávání cen Emmy.

Zastřižený přesně do rovna a nagelovaný dozadu do super hladka – to je luxusní styling nového krátkého střihu. Tak uděláte z minimalistického účesu dech beroucí večerní záležitost! Jak na to: Naneste malé množství gelu na vlasy do svých dlaní, uhlaďte vlasy nahoře dozadu přes hlavu a vlasy po stranách za uši, pak zajistěte lakem na vlasy. Finální tečka: naneste spršku lesku ve spreji.

Baby bob: Elegantní twist

Baby Bob beim Modelabel Marchesa
© Getty Images

Retro romantismus: Módní značka Marchesa prezentovala baby bob s jemnými vlnami a ve stylu 20. let.

S romantickými vlnami se cool krátký sestřih rychle promění v ženský účes, který dobře funguje vždy a všude. Ve dne nebo v noci, v kanceláři nebo v baru – s takovým účesem si každého omotáte kolem prstu! Pro účes ve vlnitém stylu vytvořte nejprve pěšinku na straně a mikádo natočte, nejlépe na velké natáčky. Nebo můžete zvolit rychlejší cestu s pomocí kulmy na vlasy. U kulmy byste ale měli použít extra velký průměr a natáčet jen spodní části vlasů. Po natočení vlasy rozčešte a u vlasové linie přestříkejte lakem k zajištění účesu.

Tak krásné, tak univerzální. A česání patří také mezi dětské hry. Nyní víte, odkud baby bob získal své jméno…

Objevte: Mikádo