Vlasový styling | Mikádo

Jemné a luxusní: Vlnité mikádo

Variace na mikádo s jemnými nebo dobře tvarovanými vlnami jsou velmi populární. Mikádo se hodí do práce i na zábavu, a podle make-upu může vypadat ležérně, formálně, elegantně i jemně. Cameron Diaz, Michelle Dockery a další hvězdy ukazují různé styly mikáda a my Vám dáme tipy, díky kterým své vlnité mikádo dokonale učešete.

Mikádo s jemnými vlnami je ideální pro ženy, které chtějí během chvilky změnit účes z ležérního v elegantní. Cameron Diaz může celý den surfovat a večer jít na premiéru. Její jemné vlnité mikádo se dá snadno přizpůsobit oběma aktivitám. Nonšalantní a ženské mikádo nepůsobí vyumělkovaně během denních aktivit a ani příliš ležérně pro oficiální nebo slavnostní příležitosti. Michelle Dockery (viz foto výše) je důkazem toho, že mikádo je vhodné také pro gala večery.

Stylingové tipy pro vlnité mikádo

Pohled zezadu na vlnité mikádo Cameron Diaz.

Pohled zezadu na vlnité mikádo Cameron Diaz.

Vytvořit vlnité mikádo s pomocí kulmy je velmi jednoduché. Vpracujte do vlasů pěnové tužidlo a jednotlivé prameny vlasů natáčejte kulmou. Nechte každý pramen vlasů na několik vteřin kulmou prohřát a pak nově vytvořenou vlnu uvolněte.

Pokud dáváte přednost mikádu s pevnými vlnami, stačí nechat kadeře spadnout na své místo. V opačném případě použijte hřeben se širokými zuby nebo kartáč a vlny rozčesejte, abyste získali jemné ležérní vlny.

Jemné vlnité mikádo může vypadat také neupraveně, i kdyby jen skrývalo potřebu se jít ostříhat. Vosk na vlasy pomůže zvýraznit jednotlivé kadeře a vlny. Pramínky mohou mikádo oživit.

Make up pro vlnité mikádo

Vlnité mikádo Moreny Baccarin

Vlnité mikádo Moreny Baccarin („Homeland“) se skvěle hodí na červený koberec slavnostních akcí. Vlny jsou krásně tvarované a plné lesku. Důraz je na očích s tmavými očními stíny.

Přirozený tělový vzhled se dobře hodí k denním aktivitám jako je práce, nakupování, sportování nebo chůze. Použijte černou nebo hnědou řasenku a bezbarvý lesk na rty pro „nahý“ vzhled.

Alternativně můžete použít jemně růžovou nebo hnědavou barvu rtěnky. Na naší fotce Cameron Diaz ukazuje mikádo a make-up vhodný pro obchodní setkání nebo slavnostní příležitost. Vybrala si růžovou rtěnku, růžová zdravíčka, černou řasenku a béžové oční stíny. Takový make-up změní celkový vzhled z ležérního na stylový. Make-up perfektně doplňuje vlnité mikádo. Velké náušnice jsou skvělou tečkou celého outfitu.

Americká herečka Morena Baccarin se účastnila předávání cen Zlaté Globy 2013 s vlasy učesanými na vlnité mikádo. Pro tento speciální večer dodala svému mikádu elegantní nádech extra lesklými, dobře tvarovanými vlnami a dramatickými očními stíny.