Vlasový styling | Kudrny

Styling kudrnatých vlasů: rovné vlasy nahoře a kudrnaté konce

Přistihli jsme Christinu Hendricks a modelky na přehlídce Bottega Veneta s krásnými retro účesy – rovné vlasy na vrcholu hlavy a na úrovni uší začínající vlny nebo kadeře nenuceně splývající dolů. Ukážeme vám, jak vytvořit vlastní verzi tohoto retro účesu a navrhneme vhodný make-up, který bude ladit se stylem retro kudrn.

Uhlazené vlasy na vrcholu hlavy, které se mění ve vlny nebo kudrny – takové účesy mohou být romantické i divoké. Kudrny a vlny mohou být rozčesané nebo strukturované (viz. kudrny Christiny Hendricks nahoře). Pokud máte chuť opravdu zaujmout, můžete také kudrny natupírovat a nadýchat jako modelky dole na fotkách. Vlasy mohou být rozděleny náhodnou pěšinkou, nebo přímou linií po straně nebo uprostřed. Vlasy nad čelem mohou být sčesané ke straně a přichycené sponkou, nebo můžete nechat ležérně vyklouznout několik pramínků do obličeje.

Retro kudrny na přehlídkových molech

Styling Curly Hair

Modelky pro Bottega Veneta předvedli na přehlídkovém mole nové retro kadeře v hnědé, rudé a blond. Retro účes doplnili světlou rezavě červenou rtěnkou. Řasenka a oční linky jsou ponechány v jemných odstínech hnědé.

Výrazné účesy jistě přitahují pozornost. Kontrast mezi rovnými vlasy na vrcholu hlavy a nadýchanými konečky vlasů propůjčuje této hravé a stále elegantní verzi účesu ze 40. let zajímavou přitažlivost. Modelky si vybraly pěšinku hluboko na straně, což přináší celému vzhledu prvek přísnosti. Vlasy nad čelem byly sčesány podél vlasové linie a uchyceny sponkou na opačné straně. Mnoho maminek češe vlasy svých malých holčiček podobným způsobem. Holčičí prvky účesu kontrastují s přísnou pěšinkou na straně a zjemňují celý vzhled.

Jak vytvořit kudrnatý účes v retro stylu

Abyste mohla vytvořit účes ve stylu 40. let s rovnými vlasy nahoře a kudrnami dole, měla byste mít vlasy alespoň po ramena.

1. Po umytí šamponem vlasy vyfoukejte a vytvořte na straně rovnou pěšinku.

2. Před narovnáváním vlasů použijte přípravek na ochranu před teplem. Vlasy nad čelem a vrchu hlavy s pomocí žehličky narovnejte. Postupujte po malých pramíncích, které žehlete jen do úrovně uší.

3. Vlasy jemně navlhčete a použijte natáčky s malým průměrem k natáčení jednotlivých pramínků vlasů od úrovně uší dolů, pak vlasy vyfoukejte. K vytvoření malých kudrn můžete také použít kulmu.

4. Vytvořené kudrny svými prsty oddělte od sebe, abyste vytvořila objemný, chcete-li výstřední účes.

5. Nakonec vlasy vpředu nad čelem přichyťte sponkou na opačné straně než je pěšinka. Použijte dostatečné množství laku na vlasy, abyste objemný účes silně zafixovala.

Objevte: Kudrny