Vlasový styling | Kudrny

Dlouhé a krátké kadeře

Ať jsou Vaše kudrny jakékoliv, dělají Váš účes zajímavým a dodají Vašemu vzhledu okouzlující ženský šarm. Doufáme, že Vás naše galerie velkých, malých, dlouhých i krátkých kadeřavých účesů bude inspirovat při Vašem příštím výběru.

V závislosti na délce vlasů a stylingu mohou kadeře vypadat smyslně, romanticky, rozverně nebo divoce.

Nadělila Vám matka příroda jen rovné vlasy bez jediné kadeře? Žádný problém! Jednoduše si vytvořte své vlastní s pomocí natáček nebo kulmy. V našem stylingovém návodu Vám popíšeme, jak s pomocí nejoblíbenějšího stylingového nástroje – kulmy na vlasy – vytvořit krásné kudrny.

Návod na natočení vlasů

1. Po umytí vlasů použijte pěnové tužidlo pro objem a vpracujte ho do vlasů.

2. Vlasy vyfoukejte (držte přitom vysoušeč v bezpečné vzdálenosti od hlavy) a pak teprve použijte kulmu na vlasy. Začněte na vrcholu hlavy, oddělte pramen vlasů, nastříkejte jej sprejem pro ochranu před teplem
a pak jej natočte kolem kulmy. Počkejte několik sekund a pak sundejte nově vytvořenou kadeř. Opakujte podle libosti.

Tip: Pokud chcete natočit jen konce vlasů, natočte prameny vlasů kolem kulmy jen do výšky uší.

Můžete také vytvořit obzvláště živě vypadající kudrny, když budete na kulmu natáčet různě silné prameny vlasů nebo použijete různé kulmy s odlišným průměrem. Vlny budou vypadat roztomile neposlušně, když budete střídat směr natáčení pramenů na kulmu.

Pokud dáváte přednost více organizovanému účesu, natáčejte vlasy jen jedním směrem (dovnitř nebo ven).

3. Natáčejte jednotlivé prameny vlasů nejdříve na vrcholu hlavy a pak pokračujte směrem k týlu. Nově natočené kudrny můžete prozatím sepnout klipsem, aby udržely tvar a nepřekážely v další práci.

4. Dříve, než odstraníte klipsy, musí nové kadeře nejprve vychladnout. Obraťte hlavu k zemi a zatřepte kudrnami, aby dostaly přirozený tvar. Druhou možností je kadeře upravit rukama. Pak můžete doupravit účes svými prsty k dokonalosti. Pokud chcete získat objemný rozcuchaný účes, vlasy prokartáčujte.

5. Vlasy přestříkejte lakem na vlasy s extra leskem nebo použijte běžný lak pro více kontroly a lesku. Odborník na vlasy a make-up Armin Morbach ve svém videu ukazuje, jak vytvořit velmi jemné kadeře i bez použití natáček nebo kulmy.

Doufáme, že v naší galerii najdete mezi vlnitými účesy hvězd inspiraci pro svůj účes.

Video: Jak vytvořit přirozeně vypadající kadeře

Galerie: Dlouhé a krátké vlny