Vlasový styling | Dlouhé vlasy

Blogerky nosí tupě střižené vlasy

Tupě střižené účesy už nejsou záležitostí pouze mladých dívek. Staly se stylovým účesem blogerek a mnoha dalších žen bez ohledu na věk. Stylové ikony jako Jane Birkin a Suvi Koponen se staly průkopnicemi tohoto stylingového trendu

Pokud chcete nechat radikální změnu na jindy, výměna Vašeho vrstveného sestřihu za tupý střih se může stát další jemnou změnou Vašeho účesu. Tento účesový trend se líbí mnoha mladým ženám z blogosféry. Podívejte se, zda byste to také rády vyzkoušely.

O tupém střihu vlasů

Když se mluví o tupém střihu vlasů, jsou konce všech vlasů střiženy přesně na stejnou délku. Takový střih se hodí pro většinu účesů a struktur. Obzvlášť se hodí pro ženy s jemnými vlasy, protože vlasy při tupém střihu vypadají hustší než při střihu vrstveném.

Účesy vhodné pro tupý střih

Tupě střižené vlasy se hodí pro rovné i pro vlnité vlasy. Dokonce i starý známý culík vypadá při tupém sestřihu bohatěji a méně ležérně. Culíky a drdoly se snadněji češou a vypadají upraveněji, protože z nich neunikají kratší vlasy.

Blogerka Anne s tupým sestřihem vlasů

Tupý střih vlasů

Anne bude mnohým známá z jejího blogu  „Les Attitudes”. Nosí své po ramena dlouhé vlasy kudrnaté, vlnité nebo rovné, aby ladily s jejím módním stylem. Kudrnaté vlasy jsou skvělou volbou k jejím barevným letním šatům, zatímco rovné vlasy dobře ladí s koženou bundou. Střih lichotí jejímu oválnému obličeji a umožňuje jí vytvářet různé účesy. V kudrnaté verzi jsou vlasy natočeny pouze od výše očí dolů, zatímco vlasy u kořínků zůstávají rovné.

Blogerka Audrey s tupě střiženými vlasy

Tupý střih vlasů
© Audrey Rogers / Frassy

Blog Audrey se jmenuje “Frassy”. Ráda experimentuje s novými účesy. Audrey si své vlasy už nějakou dobu stříhá do rovna. Vlasy nosí někdy rozpuštěné (často nosí klobouk) a někdy nosí culík nebo drdol. Svůj účes volí podle oblečení, které může být ležérní i elegantní. V každém případě je její styl vždy hravý a jednoduchý. Audrey nám řekla: „Dávám přednost jednoduchým účesům, které vypadají dobře i s malým úsilím.“.

Blogerka Leonie s tupě střiženými vlasy

Tupý střih vlasů
© Leonie Gerner/ La Leonella

Blogerka Leonie ukazuje, jak okouzlující může tupý sestřih být u středně dlouhých nebo po bradu zastřihnutých vlasů. Nechává si své vlasy dorůst do středně dlouhé délky a pak je opět nechá ostříhat, vždy tupým střihem. „Experimentuji s jemnými vlnami a někdy si nechám ostříhat ofinu“, komentuje Leonie. „Když mám dostatečně dlouhé vlasy, ráda si je různými hravými způsoby zaplétám nebo nosím klobouk. Hlavní pro mne je se vyhnout přísným stylům! Ty mi vůbec nevyhovují.“ Leonie ráda nosí oblečení zdůrazňující ženskost, připomínající slavnou éru rock and rollu. Na blogu „La Leonella” můžete poznat Leonii po všech stránkách.

Odkazy:

Blog Anny >> Les Attitudes

Blog Audrey >> Frassy

Blog Leonie >> La Leonella