Vlasový styling | Dlouhé vlasy

Swag je zpět! Sestříhaný účes pro dlouhé vlasy

Tento účes bude v novém roce velkou událostí: Swag! Nová verze legendárního swag účesu disponuje bujnou ofinou a živými vlnami. Moderní účes je současným oblíbencem celebrit a street stylové scény. Nakonec, sestříhaný účes vypadá dobře na každém a je také velmi lehký na údržbu.

Zapomeňte na dlouhé mikádo, vlnité mikádo a střih ke klíčním kostem: teď je tu swag! Co je za tím? Nejen slang mládeže z roku 2011, ale také účes, který bude v roce 2016 nutností!

Co je to Swag?

Jako aktuální verze klasického rozcuchaného sestřihu (velmi sestříhaný účes s ofinou a s kratšími vlasy na vrcholu hlavy), má tento účes svá vlastní pravidla. Objemnější, vlnitější, pohodovější: trendy střih pro rok 2016 ví, co je to být moderní – stačí mít swag. Klíčové slovo je postupně sestříhané. Co je také nezbytné: dlouhé ofina a jemné vlny. Vlasy mohou být krátké až dlouhé, ale obzvlášť působivé jsou v délce po ramena (jak jsme viděli u Lindsey Wixson).

Komu sluší swag?

null
© Getty Images

Michelle Williams se rozloučila se svým dobře známým krátkým sestřihem a nyní nosí swag vlasy

Počkejte: Opravdu, swag účes může nosit kdokoliv! Jednoduše délku ofiny přizpůsobte podle tvaru svého obličeje a vytvořte tak osobitý wow účes. Dokonce i kulaté obličeje (jako Michelle Williams), kde bujná ofina není většinou moc lichotivá, mohou využít swag účes. Jednoduše učešte ofinu diagonálně na stranu nebo ji rozdělte uprostřed jako oponu a nechte ji se zužovat směrem doleva a doprava (viz. foto). U jemnějších vlasů byste měli raději zvolit střih ofiny na stranu, protože nezabere tolik pozornosti a objemu celého účesu.

Jak funguje swag účes?

null
© Getty Images

Dakota Johnson nosí jemnou verzi swag účesu u středně dlouhých vlasů

Klíčem k úspěšnému swag účesu je: Střih!  Pro rozcuchaný účes je nezbytné mít postupně střižené vlasy s pomocí břitvy nebo ztenčovacích nůžek (kadeřnické nůžky se zuby na obou stranách). K dosažení nejlepších výsledků by se vlasy měly stříhat za sucha. Je to lepší pro posouzení délky a tvaru pramenů vlasů a délky ofiny.

Řekněte sbohem jasným střihům, rovným liniím a přesným postupům – swag je o velmi ležérní, pružné struktuře. Jasné oddělení mnoha stylingových kroků není žádoucí, namísto toho jemně plynou jeden do druhého. Ofina by měla být obecně bujnější a měla by být ke stranám delší.

Ten pravý swag styling

null
© Getty Images

Freja Beha Erichsen nosí swag verzi účesu s dlouhými vlnitými vlasy

Ano, je to právě tak jednoduchý účes, jak vypadá! Vstanete, natupírujete a hotovo! To právě dělá tento účes tak neodolatelným. Vlnité postupně střižené vlasy s ofinou nám dávají pocit volnosti a nezávislosti – daleko od všech omezení. Stačí jen vstát z postele a vypadat dobře!

Pokud máte více času a chuť na složitější účes, swag je připravený. Například můžete oslnit divočejší rockovou verzí à la Freja Beha Erichsen.

A tady je návod jak na to: Naneste trochu slaného spreje na ručníkem vysušené vlasy a vyfoukejte do sucha s hlavou obrácenou k zemi. Nenastavujte svůj vysoušeč na příliš horký vzduch, dodáte tak své hřívě více struktury. Pro obzvlášť dobrou fixaci a objem můžete vlasy mačkat svými prsty. Pozor: Nezapomeňte na ofinu!

Pokud nejsou jemné vlny pro vás dostatečně divoké, stačí sáhnout po kulmě na vlasy. Jen pak musíte vlny rozčesat, aby účes vypadal dostatečně hříšně.

Podívejte se na náš návod „vlnitý bob“, abyste zjistili, jak vytvořit tento okouzlující účes.