Vlasový styling | Dlouhé vlasy

Nechte dlouhé vlasy růst

Přejete si mít mega hřívu? To je hračka. Víme, jak na to! S našimi deseti jednoduchými tipy budou vaše vlasy růst rychleji a budou vypadat zdravěji. Dlouhé vlasy, nádhera!

Tento odvěký trend naštěstí nikdy nevyjde z módy: dlouhé, husté vlasy. XL hříva byla považována za ideál krásy dokonce už ve starém Egyptě – a je jím dodnes. Nakonec, mega hříva je znakem ženskosti, mládí a zdraví. Zní to lákavě! Chcete si nechat narůst dlouhé vlasy hned teď? Pak musíte být trpěliví. Nebo nemusíte? Vlasy na naší hlavě rostou pouze rychlostí asi jeden centimetr za měsíc. A přitom můžete udělat mnoho pro to, aby vaše vlasy byly zdravé a vypadaly upraveně, a proto rychle rostly. S našimi top 10 radami se můžete dočkat i vlasů pohádkové Rapunzel:

10 tipů a triků pro rychlý a zdravý růst vlasů

 

1. Péče o vlasy

Pokud chcete mít zdravou a krásnou hřívu vlasů, upravte hýčkající program přesně na míru vašemu typu vlasů. Koneckonců, jemné vlasy mají jiné potřeby než vlasy vlnité nebo barvené. Obzvlášť délky a konečky vlasů budou ze správné vlasové péče profitovat, protože konce vlasů si projdou pořádnou dávkou stylingového stresu. Speciální řady pečujících produktů regenerují poškozené vlasy a dodají jim důležité živiny. A co víc, zdravým vlasům nemusíte neustále zastřihovat konečky! Jinými slovy, ideální podmínky pro dlouhé, zdravě vypadající vlasy.

2. Dejte přednost chladu

Někdo do rád horké – vlasy ne. Proto je nejlepší vaše kadeře mýt jen pod vlažnou vodou, protože horká voda zbaví vaše vlasy vlhkosti. Pak vlasy vypláchněte studenou vodou, aby se uzavřela kutikula. I když vám i pouhá myšlenka nahání husí kůži, ledově studený závěr mytí se vám odplatí saténovým leskem. Výsledek: zdravé vlasy jsou méně náchylné k roztřepeným konečkům, a proto nepoškozené konečky mohou nerušeně pokračovat v růstu.

3. Správné kartáčování

Abyste zabránili lámání vlasů, vždy začínejte vlasy rozčesávat u konečků. To je nejjednodušší cesta, jak rozčesat malé uzlíky. Nakonec můžete kartáč protáhnout od vlasové linie po celé délce až dolů. Tak rovnoměrně rozprostřete maz z pokožky na vlasy jako ochranný film. Kartáče s přírodními štětinami jsou k pokožce a vlasům nejšetrnější.

4. Delikátní vazby

Na vlasy používejte jemné gumičky, co nejširší a bez kovových částí.  Nezdrsní tolik povrch vašich vlasů, nezanechávají vlasy zacuchané a nepoškozují tolik strukturu vlasu. Abyste ochránili kořínky vlasů, snažte se vyhýbat příliš utaženým účesům. Také můžete měnit pozici, kde culík tvoříte, aby vlasy nebyly stresované stále na stejném místě.  Jinak to v tom nejhorším případě může vést k poškození vlasů.

5. Masáže hlavy

Nejen že jsou neuvěřitelně relaxační, ale také stimulují cirkulaci krve v pokožce: jemná masáž proto podporuje růst vlasů. Nádhera. Tak nechte své vlasy citlivě hýčkat. Na druhé straně, dřevěný masážní kartáč svůj úkol také splní.

6. Krok za krokem: přechodové účesy

Na cestě ke dlouhým vlasům je nejlepší postupovat krok za krokem. Obzvlášť když začínáte z krátkého střihu, přechodové účesy jsou ideální volbou, jak krátké vlasy připravit na novou délku. Důvodem je také to, že se střih ztrácí, jak vlasy rostou. Přechodný střih udrží vlasy v dobrém tvaru a budou vypadat upraveně. Navíc budete stále moderní s trendy účesem, jako je baby bob, střih po klíční kosti atd.

7.  Odvažte se udělat další krok

I když to může znít jako paradox, nůžky pro dlouhé vlasy nemohou být tabu. Poškozené konečky vyžadují pravidelné zastřihávání, aby hříva zůstala zdravá a bez roztřepených konečků. O kolik? Asi půl centimetru každé dva měsíce je naprosto dostatečné. Že díky zastřihávání rostou vlasy rychleji, je bohužel mýtus. Čerstvě zastřižené konečky ale vypadají opticky hustší, protože dlouhé vlasy se přirozeně směrem ke konečkům zužují.

8. Zdravé vlasy!

Naše výživa má na růst vlasů hlavní vliv. Když je tělo zásobené všemi důležitými živinami, mohou vlasové kořínky také dobře odvést svoji práci. Pro vlasy jsou důležité mléčné produkty, vajíčka, zelenina - vše co obsahuje proteiny, zinek, vitamíny B a nenasycené mastné kyseliny mimo jiné. Nakonec krásné a dlouhé vlasy také pocházejí zevnitř!

9. Hlavně v klidu

Když jsme ve stresu, naše tělo uvolňuje tomu odpovídající látky, včetně noradrenalinu. Koncentrovaný u vlasového folikulu může vyvolat zánět. Výsledek: Předčasné ukončení růstové fáze vlasu, které způsobí jeho vypadnutí. Takže je lepší být častěji v klidu, (nejen) kvůli svým vlasům.

10. Ať žije sport

Pravidelné cvičení – vytrvalost a síla – posiluje metabolismus a proto, konec konců, i růst vlasů.

Dlouhá hříva bude díky těmto tipům a trikům jistá věc. Abyste viděli, co vše s ní pak můžete dělat, podívejte se na účesy z dlouhých vlasů v naší galerii:

Trendy účesy z dlouhých vlasů

Objevte: Dlouhé vlasy