Vlasový styling | Šik účesy

Účesy supermodelky Lindy Evangelisty

Jedna z prvních top modelek, proslavená svým proměnlivým vzhledem – Linda Evangelista, známá také jako “chameleon”, nikdy neměla strach experimentovat se svými vlasy a pokud jde o střih a barvu vlasů, dodnes zůstává flexibilní. Pojďme se podívat do minulosti na příběh jejích vlasů.

Galerie: Nejpozoruhodnější účesy módní ikony

50 – 37 – 100. I když nemluvíme o modelčiných mírách, jsou tato čísla skutečně pozoruhodná: Linda Evangelista se v padesáti letech může ohlédnout za svojí 37-letou kariérou na přehlídkových molech s minimálně 100 různými účesy. V každém směru fascinující! Legenda módních přehlídek vypadá i dnes ohromně a zůstává věrná svému statusu supermodelky. Konec konců, Linda Evangelista byla jednou z „Fab Five“ patřící do legendárního klubu „supermodelek“. Tento termín vznikl původně díky těmto pěti módním ikonám - Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington, Tatjaně Patitz a samozřejmě Lindě Evangelistě – která se v devadesátých letech stala ztělesněním ducha doby.

Éra supermodelek

Díky fotografovi Peterovi Lindberghovi, který portrétoval skupinu krásek pro obálku Vogue, byly filmové hvězdy a zpěvačky náhle passé. Najednou byla tato módní klika vidět všude – později doplněná o Claudii Schiffer,  Nadju Auermann a Kate Moss – éra topmodelek byla na světě. Linda Evangelista si pro sebe vysloužila přezdívku “chameleon”, protože byla tak nádherně proměnlivá. Změna se odehrávala většinou na její hlavě – pokaždé s jiným účesem, bezpočtem barev a střihů. Platinové blond mikádo, krátký střih v barvě karotky, inkoustově černé pixie, vlnitá hříva, ofina, rovné, kudrnaté nebo vlnité….kráska ze světa módy vyzkoušela vše, čímž dokázala, že se nebojí experimentovat a proto vypadala vždy nádherně s jakýmkoliv účesem a barvou vlasů. Říká se, že během čtyř let vystřídala na vlasech 17 různých barevných kombinací. Dnes není Linda Evangelista o nic méně proměnlivá. Stále si barví své vlasy a dělá to často. Ne vždy tak radikálně, ale stále sofistikovaně – také pokud jde o účesy. Chameleon – promiňte, modelka – konec konců nemění svoji obchodní značku.

Objevte: Šik účesy