Péče o vlasy | Vlasový kondicionér

Balzámy, masky apod. – co vybrat pro svoji osobní potřebu?

Umýt vlasy šamponem a opláchnout je vodou nestačí. Vlasy často potřebují trochu péče navíc. Nabídka je široká: lesk a pružnost vlasů slibují oplachovací péče, masky, reparační přípravky na roztřepené konečky i termospreje. Čeho však mohou jednotlivé produkty dosáhnout a který je ten správný pro váš typ vlasů? To vám právě teď prozradíme.

Zdravé a lesklé vlasy – existuje snad někdo, kdo by si je nepřál? Aby se vlasy leskly, používá většina lidí po umytí šamponem přípravky oplachové péče nebo kondicionér / balzám, který funguje jako ochranný štít pro každý jednotlivý vlas. Vnější povrch vlasu, který se třením a mytím zdrsnil, pokryje ultratenkým filmem. Vlasy ošetřené kondicionérem / balzámem se snáze rozčesávají a je méně pravděpodobné, že na natáčení, fénování a styling budou reagovat nestandardně. V chladném období oplachová péče či balzámy rovněž zabraňují poletování vlasů.

V závislosti na receptuře obsahují produkty oplachové péče a balzámy silikon, proteiny nebo rostlinné oleje. Po umytí vlasů šamponem do nich balzám šetrně vmasírujte a nechte působit jen velmi krátce. Po tomto ošetření je nezbytné vlasy důkladně opláchnout, v opačnému případě by zanedlouho zplihly. Pro ty, kteří spěchají, jsou nejlepší alternativou bezoplachové balzámy ve spreji. I když jsou poněkud lehčí, o vlasy se postarají stejně dobře.

Nové balzámy a masky působí bleskovou rychlostí

Máte chuť a čas na další péči? Doporučujeme vlasovou masku s obzvlášť účinnými ingrediencemi. Můžete ji používat jedenkrát týdně nebo častěji, doporučujeme řídit se návodem. Odlehčenou variantou masek je bezoplachová péče a dvouminutová intenzivní péče či maska. Velmi poškozené vlasy byste měli hýčkat hloubkovou regenerační maskou.

Všechny moderní přípravky jsou rychlé jako blesk. Doba jejich působení se pohybuje v rozmezí od jedné do pěti minut. Zejména lehké a „přímé“ regenerační péče jsou k dostání převážně ve spreji nebo v tekuté formě a z vlasů se neoplachují. Aktivní ingredience těchto vlasových masek jsou přizpůsobeny potřebám vašich vlasů: arganový a makadamový olej uhlazuje roztřepené konečky, panthenol a olej z meruňkových pecek chrání barvu barvených vlasů před vyblednutím.

Dejte svým vlasům, co potřebují: péči zvlášť namáhaným vlasům poskytnou speciální balzámy, jiné produkty dokážou spojit rozpřepené konečky až do dalšího mytí šamponem. Nepoddajné vlasy zkrotí přípravky proti zkadeřavění, před fénováním můžete na vlasy aplikovat ochranné sérum proti poškození vysokými teplotami. Lesky ve spreji vaše vlasy nádherně rozzáří.

Balzámy , masky apod.: Tipy odborníků