Péče o vlasy | Vlasový šampon

Jsou silikony vhodné pro Vaše vlasy?

Některé, ale ne všechny pečující produkty na vlasy, obsahují silikony. Podívejte se, čím jsou silikony pro vlasy prospěšné a který typ vlasů na ně dobře reaguje.

Silikony jsou často považovány za zázrak ve vlasové péči. Víte, proč se silikony přidávají do některých šamponů nebo vlasových kúr? Zjistěte, jestli vaše přípravky na vlasy obsahují silikony a zda jsou vhodné pro Vaše vlasy.

Typy vlasů, kterým svědčí vlasové produkty s obsahem silikonů

Pečující přípravky na vlasy obsahující silikon vylepšují vzhled nezdravých, křehkých, zplihlých a poškozených vlasů s roztřepenými konečky.  Regenerační oplachovací kúry na vlasy a šampony dva v jednom často obsahují silikony, protože regenerují poškozené vlasy a zlepšují strukturu vlasu. Také některé stylingové přípravky obsahují silikony.

Obalení vlasu silikonem pomáhá vrátit vlasu lesk a pružnost vlasům přirozenou. Po ošetření silikony se vlasy snadno rozčesávají. Obalení vlasů jemným silikonem má za následek zlepšení struktury a vzhledu vlasu. Ještě jednou, vlasová kutikula jemně obejme vlasové vlákno a zanechá vlas uhlazený a hedvábný. Zvýšený odraz světla díky regenerované uhlazené vlasové kutikule má za následek zvýšený maximální lesk vlasů.

Silikony mohou být vytvořeny k různým účelům. Mohou mít tvar dlouhých řetězců, prstenců, nebo sítových jednotek.

Některé silikony jsou rozpustné ve vodě, zatímco jiné nejsou. Nabízejí se v tekuté nebo těkavé podobě nebo ve formě krémové substance. Vlastnosti silikonů mohou být upraveny na míru podle specifických účelů.