Péče o vlasy | Vlasový šampon

Pro zářivé, poddajné vlasy: Lecitin ve vlasové péči

Lecitin je jednou z ingrediencí v produktech vlasové péče. Pomáhá suchým a lámavým vlasům, aby byly hedvábné a zářivé. Lecitin také dokáže zvrátit některé projevy stárnutí vlasů.  Popíšeme vám roli lecitinu v přípravcích vlasové péče a jeho výhody pro jednotlivé typy vlasů.

Co je to lecitin a proč je obsažen v produktech vlasové péče? Zdrojem lecitinu jsou semena rostlin a vaječné žloutky (živočišný lecitin). Většina rostlinného lecitinu se získává z olejových semen jako je sojový bob, slunečnice a kanola (kanola je druhem řepky). Lecitin je jednou z klíčových stavebních bloků vnitřní i vnější membrány každé buňky. Žlutě hnědá mastná látka se dále zpracovává k různému použití, například právě v kosmetických výrobcích.

Lecitin v přípravcích vlasové péče je vhodný především pro slabé, suché a lámavé vlasy.

Lecitin ve vlasové péči poskytuje vlasům poddajnost a lesk

Lecitin v produktech vlasové péče pomáhá dosáhnout zdravě vypadajících, zářivých vlasů, které jsou hedvábné na omak. Obzvlášť pro suché vlasy je přítomnost lecitinu prospěšná, protože zlepšuje strukturální kvalitu vlasu. Spolu s dalšími ingrediencemi obsaženými ve vlasové péči zanechává vlasy dostatečně hydratované a pomáhá obnovit přirozený ochranný obal vlasu. Tyto blahodárné účinky působí proti procesu stárnutí vlasů. Lecitin a nenasycené tuky podporují regeneraci vlasu. Všechny tyto vlastnosti mají co dělat, aby udržely příznaky stárnutí vlasů na uzdě. Šampony s lecitinem z vaječného žloutku regenerují poškození vlasu hluboko ve vnitřní struktuře. Výsledkem jsou zdravě vypadající, poddajné a zářivé vlasy. Lecitin může výrazně vylepšit vzhled u většiny poškozených vlasů. Produkty vlasové péče s lecitinem také pomáhají při narovnávání vlasů a zabraňují jejich poletování.