Péče o vlasy | Ochrana

Keratin - Zázračná péče zevnitř navenek

Někteří lidé, ale bohužel zdaleka ne všichni, jsou obdařeni hlavou plnou krásných zdravě vypadajících vlasů. Pokud si přejete silnější a zdravě vypadající vlasy, chceme vám pomoci. Vaším nejlepším spojencem je základní stavební složka vlasu – keratin.
I když jste možná o keratinu mnohokrát slyšeli, jeho role ve vlasové péči nemusí být dostatečně známá. V následujících odstavcích se dozvíte několik základních informací o keratinu a jeho zázračných efektech ve vlasové péči.

90 % každého vlasu tvoří keratin a (v závislosti na vzdušné vlhkosti)
5 - 10 % vody; dalšími složkami vlasu jsou lipidy (tuky), pigmenty a minerály. Keratin je vláknitý protein, který vnitřní i vnější vlasové struktuře dodává sílu a elasticitu. Keratinový protein se skláda z dlouhých peptidových řetězců, která tvoří silná vlákna. Složení peptidových řetězců určuje strukturu jednotlivých vláken. Vlasová vlákna se mohou točit kolem své osy, ohnout se nebo dokonce složit.

Neporušený keratin není jen elastický ale také nerozpustný ve vodě. Keratin umožňuje tolerovat extrémní teploty, jak vysoké tak velmi nízké. Díky keratinu vlas odolá (nebo alespoň nějakou chvíli toleruje) horkým paprskům letního slunce a studené zimě, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další podobné nástroje.
 
Vlasy s dostatkem neporušeného keratinu jsou dobře připravené na vlivy z vnějšího prostředí. I přesto, trvalé vystavení stresu nakonec může poškodit dlouhé keratinové řetězce, které jsou zodpovědné za neporušený tvar každého vlasu. Jakmile se jednou keratin rozpadne na více malých řetězců, stane se ve vodě rozpustný a vymývá se pryč

Keratin posiluje vlasy

Pokud jsou vaše vlasy poškozené, chcete své vlasy posílit a narovnat, nebo chcete, aby vaše vlasy byly vůči stresu odolnější, není důvod proč si neužít výhody některého z mnoha pečujících a stylingových vlasových produktů s keratinem.

Keratin se přidává do přípravků vlasové péče jako intenzivní a účinná složka, protože posiluje vlas a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji zdravou přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval.

Mimochodem, keratin nemá své uplatnění pouze jako složka vlasových pečujících produktů, ale je také obsažený ve stylingových přípravcích jako jsou pěnová tužidla a laky na vlasy. Všechny tyto produkty mohou obsahovat tekutou formu keratinu, který je identický s přírodním keratinem v lidském vlasu. Pečující produkty s obsahem keratinu poskytují vlasu optimální ochranu před ztrátou vlhkosti. Stejně tak dosáhnete s jeho pomocí velmi snadno výborných stylingových výsledků.