Péče o vlasy | Krásné vlasy

Kdy používat přípravky vlasové péče obsahující silikon

Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla. Zde se dozvíte, jak z křehkých vlasů udělat hladký zářivý účes a jak dodat jemným vlasům více objemu a síly

Silikony jsou vysoce efektivní a hodnotné aktivní látky obsažené ve vlasové kosmetice. Silikony ve vlasové péči byly vytvořeny k různým účelům. Spotřebitel si může vybrat přípravky vlasové péče se silikony nebo bez silikonů. Jestli máte nebo nemáte používat vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží zcela na typu vašich vlasů a na tom, co od těchto přípravků očekáváte

Přípravky vlasové péče se silikony pro hedvábný lesk

Hlavní výhodou silikonu v pečujících vlasových produktech je jeho schopnost vytvořit kolem každého vlasu jemný mikrofilm. S takovou ochrannou vrstvou vlas vypadá zářivě a je hedvábně hladký. Jednotlivé poddajné prameny vlasů pak tvoří široké světlo odrážející vrstvy. Suché a nezvladatelné vlasy reagují na silikon ve vlasových produktech obzvlášť dobře. Silikon navrací vlasu jeho přirozenou poddajnost, intenzivní lesk a zvladatelnost.

Produkty vlasové péče bez silikonu pro fixaci a objem

Pokud nejsou vaše vlasy vážně poškozené, nejlepší volbou pro jemné vlasy postrádající objem jsou přípravky vlasové péče bez silikonu. Váš účes vytvoříte snadněji a s větším objemem, pokud nebudou vlasy obaleny silikonem.

Různé partie vlasů mohou potřebovat různorodé typy péče. Pokud je to váš případ, máte možnost ošetřit své vlasy u kořínků a na koncích různým způsobem. Například můžete použít stylingovou pěnu bez silikonu na méně poškozené vlasy u kořínků a kondicionér s obsahem silikonů (např. pečující sprej) na vlasové konečky.