Péče o vlasy | Krásné vlasy

Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch, když budou hedvábné a lesklé

Lidé, kteří mají kudrnaté vlasy, by si často přáli mít vlasy rovné, protože se snáze upravují. Přijít o ně by však byla velká škoda. Díky správné péči a správným stylingovým trikům se stanete pány svých divokých vln a křehké kadeřavé vlasy proměníte na poddajné hedvábné lokny.

Kudrnaté vlasy mají tendenci se vysušovat a často je třeba, aby péče na nich byla doslova „vidět“. Na rozdíl od rovných vlasů lokny nepřiléhají těsně k pokožce hlavy, takže mají jen omezený kontakt s pečujícím kožním mazem, který se tvoří právě na pokožce hlavy. Přirozeně zvlněné a kudrnaté vlasy mají také nepravidelnou povrchovou strukturu. V důsledku toho jsou přecitlivělé na škodlivé vlivy. To vše jsou důvody, proč s kudrnatými vlasy zacházet ohleduplně, zejména pokud jsou mokré. Omotejte si kolem hlavy ručník a vlasy jemně stlačujte, abyste z nich po umytí vysáli vodu. Nikdy vlasy ručníkem nevysušujte rychlými pohyby s použitím síly. Lokny nejlépe rozpletete řídkým hřebenem. Kartáčováním se od sebe prameny vlasů oddělí až příliš a vlasy pak působí rozcuchaně a objemně.

Po uschnutí na vzduchu jsou lokny ještě krásnější

Co se týče vlasové péče, kudrnaté vlasy vyžadují bohatou regeneraci. S péčí o kudrnaté vlasy to v podstatě není možné „přehnat“. Šampony a smývatelné přípravky s obsahem přírodních lipidů, jako je bambucké máslo, jojobový olej či makadamový olej, obalí každý jednotlivý vlas třpytivým ochranným filmem. Díky tomu si kudrnaté vlasy zachovají strukturu. Také stylingové produkty, které používáte, by měly být určené pro vlnité či přímo kudrnaté vlasy. Takové stylingové přípravky je náležitě zpevní a zanechají vlny pružné, aniž by vlasy vysušily nebo slepily.

Tipy a triky odborníků pro vaše kudrnaté vlasy

  • Vysoké teploty kudrnaté vlasy ještě více vysuší. Ideálně byste proto měli vlasy nechat uschnout volně na vzduchu, případně je můžete vysušit na nízkou teplotu fénem s difuzérovým nástavcem.
  • Žehličky vaše vlasy velmi namáhají. Používejte je jen zřídka (pokud vůbec) a pouze po ošetření vlasů ochranným přípravkem proti vysokým teplotám.
  • Pružnost dodá vlnám sestříhání vlasů do měkkých vrstev. Nezapomeňte však, že horní vrstva vlasů nesmí být příliš krátká. V opačném případě byste mohli připomínat pudla.
  • Dáváte před velkými loknami přednost měkkým vlnám ve stylu 20. let minulého století? V takovém případě si do vlasů nastříkejte stylingovou vodu pro vytváření loken, učešte je do požadovaného stylu a až do úrovně brady je sepněte skřipci. Poté vlasy vysušte fénem s difuzérovým nástavcem a nechte je vychladnout. Nakonec skřipce sundejte a vlasy velmi opatrně pročešte.
  • Módní neupravené lokny vytvoříte takto: Do suchých vlasů vetřete menší množství pěnového tužidla a silné prameny vlasů spirálovitě natočte na papiloty. Natočené vlasy několik minut zahřívejte fénem, nechte vychladnout a pak papiloty sundejte. Vlasy do požadovaného tvaru natáhněte pomocí prstů. V žádném případě vlasy nekartáčujte.
  • Máte vlasy kadeřavé s velmi pevnými či rozcuchanými vlnami? Měkce splývající vlny vytvoří na vašich vlasech natáčky. Základní pravidlo zní: Čím větší natáčky použijete, tím budou vlny měkčí a velkorysejší.
  • Používáte-li natáčky nebo papiloty, měli byste na ně vlasy natáčet rovnoměrně a stále stejně pevně. Také dbejte na to, abyste na koncích jednotlivých pramenů nevytvořili ostré sklady.
Objevte: Krásné vlasy