Péče o vlasy | Ženy

Příčiny padání vlasů

Nacházíme je v kartáči, na polštáři nebo na oblečení: vlasy přicházejí a odcházejí, ztráta několika vlasů denně je naprosto normální. Ale pokud vypadávají celé chomáče vlasů nebo vaše vlasy postupně řídnou, je čas odhalit příčinu vypadávání vlasů. Můžeme vám pomoci.

Když vlasy padají, není žádný důvod ztrácet hlavu. Naše hříva je tvořena v průměru přibližně 100 000 vlasy, které se nacházejí v různém stadiu vývoje. V jedné z takových fází vypadne asi 15 procent vlasů, které jsou nahrazeny nově rostoucími. Každý vlas má svůj limitovaný životní cyklus, který trvá dva až šest měsíců. Proto je u vlasů zcela přirozené, že nakonec vypadnou.

O vypadávání vlasů se mluví pouze v případě, že padají více než je normální. To znamená, že vypadne víc než 100 vlasů denně nebo naše hříva znatelně řídne. Najít ten pravý důvod je důležité, abychom našli správnou péči. Důvod lze najít i několik týdnů předtím, než se padání vlasů objeví.

Obecně se rozlišují tři typy vypadávání vlasů, které mají různé příčiny:

Genetické vypadávání vlasů je nejčastější a nejvíce se týká mužů. Zde je růstová fáze vlasů kratší, vlas rychleji vypadne a časem jsou vlasy řidší. Začíná to u koutů a ustupující vlasové linie a později začínají vypadávat i vlasy vzadu na hlavě. Tato forma vypadávání vlasů postihuje často ženy v menopauze. I když ty většinou ztrácejí vlasy v horní části hlavy.

Nadměrné vypadávání vlasů vypadá tak, že vlasy řídnou po celé hlavě a pokožka se stává viditelnější, ale nejsou tam žádná lysá místa. Existují různé příčiny takové formy padání vlasů, ale často se vypadávání dá zabránit správnou péčí. Následující galerie je ukázkou příčin, které vedou ke ztrátě vlasů:

Možné příčiny difuzního/neohraničeného vypadávání vlasů

V případě známém jako ohraničená plešatost (alopecia areata), se relativně rychle vytvoří kulaté lysiny. Tato forma padání vlasů se týká obvykle dětí a mladých dospělých, ale může se objevit i mnohem později. I když se příčinu zatím nepodařilo zcela objasnit, odborníci jsou přesvědčeni, že na vině je nemístná obranná reakce organismu zaměřená proti vlastním vlasům.

Zda někdo skutečně trpí ztrátou vlasů, nejlépe určí lékař, který vezme v úvahu délku a závažnost vypadávání vlasů spolu s dalšími možnými projevy. To je také cesta, jak najít tu nejlepší možnou metodu k uzdravení.

Objevte: Ženy