Žena s čistými vlasy
Péče o vlasy | Šamponování

Nový trend v péči o vlasy: obrácené mytí.

Obrácené mytí - tento nový trend Vaše vlasy zanechá lehoučké a zářivé. V tomto článku se dozvíte, v čem tato metoda spočívá, pro jaké typy vlasů je vhodná a jaké přináší výhody.

Každý, kdo má jemné vlasy nebo vlasy, které se rychle mastí to zná velmi dobře. Čerstvě umyté Vám vlasy vydrží sotva do večera a pak zplihnou a začnou se dělit na pramínky. Nyní ale existuje způsob, který můžete zapojit do své každodenní péče o vlasy (respektive do každého mytí vlasů) a díky kterému se rychle se mastící, zplihlé vlasy stanou minulostí. Tato metoda se jmenuje obrácené mytí a je velmi jednoduchá. Prostě použijete balzám a až poté šampon.

Proč je obrácené mytí ideální pro jemné vlasy?

Žena s dlouhými, čistými vlasy.

Obrácené mytí zajistí, že jemné vlasy zůstanou krásné a nezplihnou.

Kondicionér vlasy často zatěžkává, což je zvláště citelné u jemných vlasů. Při mytí vlasů tedy nejdříve použijte balzám a až poté šampon. Přebytečný balzám se tak z vlasů vymyje a nebude vlasy tolik zatěžovat. Vlasy se i tak hydratují, ale přebytečná hydratace se odstraní. Na obrácené mytí se dá použít i vlasová maska. Nejdříve nechte masku působit a pak použijte šampon. To zajistí, že vlasy nebudou pečujícími přípravky přehlcené.

 

Obrácené mytí ale není jen pro jemné vlasy, prospívá i kudrnatým vlasům. Když Vaše vlny nezatěžuje přebytečný balzám, jsou pak pružnější a krásnější.

Jak si správně mýt vlasy pomocí obráceného mytí

Žena s čistými kudrnatými vlasy

Obrácené mytí je také skvělé, pokud chcete odlehčit své kudrnaté vlasy.

Kromě prohození pořadí šamponu a balzámu existuje ještě pár dalších technik, které vhodně vyčistí jemné nebo kudrnaté vlasy a přitom je nezatíží. Pokud používáte balzám nebo vlasovou masku, nanášejte je jen do délek a na konečky. To zajistí, že se vaše pokožka nebude tak rychle mastit. K mytí používejte jen malé množství šamponu ve velikosti lískového oříšku. Šampon rozmasírujte do pěny, opláchněte a celý postup zopakujte ještě jednou. To zajistí, že se důkladně vymyjí veškeré zbytky stylingových přípravků, které ve vlasech mohly zbýt. Nakonec vlasy pořádně propláchněte vodou, ideálně dokud nezačnou trochu „vrzat“. Vlasy si vždy myjte vlažnou vodou, teplejší je totiž vysušuje.

Objevte: