Brillance Intensiv-Color-Creme
Naše značky | Barvy na vlasy | Color Expert

Tajemství technologie Omegaplex

Revoluční plex trend se po celém světě šíří z kadeřnických salonů do ulic. Ale co vlastně stojí za tou inovativní recepturou Omegaplex a jak funguje? Zde vám zodpovíme všechny vaše otázky a podrobně vás seznámíme s touto technologií.

Omegaplex slučuje barvu & péči

V minulých letech se centrem vývoje stal boj proti poškození vlasu. Vědci po celém světě studovali různé druhy poškození vlasového vlákna, které je důsledkem barvení nebo zesvětlování vlasů.

 

Byly definovány 4 hlavní charakteristiky poškozeného vlasu:

 

 • Poškození vlasu
  Úroveň poškození vlasu je často spojena s náchylností k poškození vlasů například při česání.
 • Křehkost vlasu
  Opakované testy objevily, že poškozené vlasy jsou s časem stále méně a méně pružné.
 • Poréznost vlasů
  Mechanismus poškození vlasů byl studován měřením poréznosti vlasů. Výsledky ukazují, že poškozené vlasy mají větší póry a jsou proto zranitelnější.
 • Hrubost vlasů
  Vrstva kutikuly vlasu byla nepravidelná a nadzdvižená, takže vlas vypadal hrubě a suše, zkrátka ve stavu, který se běžně označuje jako “poletující vlasy”.
 

Výzkum uvádí jako příčinu těchto poškození barvení nebo zesvětlování vlasů.

*Zdroj: 2010 Japonská dermatologická asociace, 2008 Journal of Cosmetic Science, Handbook of Cosmetic Science and Technology 2014.

Mikrovazby: tajemství silných vlasů

Mikrovazby jsou ve skutečnosti tím, co drží jednotlivá vlákna uvnitř vlasu dohromady. Vazby doslova pracují jako most ve smyslu spojení. Jak naznačuje jejich název, mikrovazby dodávají vašim vlasům sílu a strukturu. Během barvícího nebo zesvětlovacího procesu se mohou tyto vazby narušit. Vnitřní část vlasů pak není dostatečně stabilní, aby udržela vlákna pohromadě, takže vlas postrádá sílu a odolnost a je proto náchylnější k poškození. A po opláchnutí se z barvení zvednutá kutikula položí, ale poškození je již dokonané.

 

Color Expert snižuje toto poškození. Podívejme se na to!

Technicky řečeno – je to zázrak

Nová Omegaplex technologie proti lámavosti vlasů je inovativním řešením k ochraně vašich vlasů během procesu barvení. Color Expert je první barvou pro domácí použití s technologií  Omegaplex.

Věřte technologii Omegaplex, **tříkrokovému systému** speciálně vytvořenému k ochraně a posílení mikrovazeb před poškozením během a po procesu barvení.

Krok 1 systému přidaný do barvící směsi pro vaše vlasy chrání mikrovazby během barvení. Po barvení přichází Krok 2, který hloubkově regeneruje vlasové vlákno a uzavírá barvu uvnitř. A po 3 týdnech Krok 3 rekonstruuje vlas zevnitř, aby udržel jeho maximální kvalitu.