Barvy na vlasy | Rizika a chyby

Konec nerovnoměrného barvení

Chtěli jste barvu svých vlasů „vylepšit“ přelivem, nebo jste chtěli kompletně změnit celý svůj vzhled, barvu vlasů nevyjímaje – a namísto toho jste skončili se strakatými vlasy v mnoha odstínech. Už se vám to někdy stalo? A zajímá vás, jak by takové nehody řešili odborníci?

Nerovnoměrný výsledek barvení vlasů může mít několik důvodů. Možná jste barvicí činidlo nanesli nesprávně nebo výslednou barvu vlasů ovlivnily zbytky jiných pigmentů ve vlasech. Také se mohlo stát, že ve vlasech zůstaly stopy stylingových produktů nebo je struktura vašich vlasů zkrátka nerovnoměrná. Ať je příčina jakákoli, zapotřebí je rychlý zásah.

Odvažte se znovu obarvit vlasy

Než si vlasy znovu nabarvíte, měli byste si je umýt. Poté jim dopřejte pečující masku, která poškozenou strukturu vašich vlasů opraví. Při novém barvení použijte stejný produkt, jaký jste použili předtím. Použijete-li barvu tmavší, měli byste zkrátit dobu působení, aby se barevné rozdíly postupně vyrovnaly.

„Temná“ stránka barvení

Proč se pravidelně barvené vlasy s každým barvením ztmaví? V případě postupně smývatelné či dlouhotrvající barvy byste měli barvu aplikovat nejprve na nově narostlé vlasy a až poté - na několik posledních minut - na celé vlasy. Smývatelné barvy by před aplikací nové barvy měly být důkladně vymyté. Tím zabráníte shromažďování pigmentů směrem ke konečkům vlasů.

Konce delších vlasů bývají poréznější, a proto absorbují větší množství pigmentů. Barvu byste proto měli aplikovat nejprve na nově narostlé vlasy a až poté na několik posledních minut na konce vlasů. Rovněž pomůže, když budete na konce dlouhých vlasů pravidelně aplikovat intenzivní masky - z hlediska zajištění rovnoměrných výsledků barvení jsou totiž nezbytné.

Krátký sestřih

Nepochybně se jedná o radikální řešení pro případ těch nejvážnějších nehod při barvení vlasů. Přesto je ostříhání vlasů velmi účinné, pokud konce absorbovaly více pigmentů než zbytek vlasů – což se často stává u roztřepených či porézních konců. Odstřižením konců se vlasy stanou opět zdravými a rovnoměrné výsledky barvení budou zaručené.

Poslední možnost

Připadají vám naše rady příliš náročné? Dalších debaklů vás může ušetřit návštěva kadeřníka - například vám může vytvořit melír, který odvede pozornost od nerovnoměrného výsledku barvení.

Objevte: Rizika a chyby