Barvy na vlasy | Obarvěte si vlasy

Babylights: jak na ně

Melírový hit pokračuje a díky své přirozenosti je tento účes oblíbený především v letních měsících. Vlasy jakoby políbené sluncem: určitě tyto jemné vlasové melírky vyzkoušejte, protože babylights jsou v roce 2016 naprostým hitem, a to i pro ombré vlasy. Ukážeme vám, jak zvládnout tuto barvící techniku ve velmi krátkém čase.

Konečně trend, díky kterému budeme opravdu vypadat mladší: babylights! Jemné pramínky získaly svůj název z dobrého důvodu. Připomínají nám dětství, kdy jsme dováděli na dvorku jako rošťáci, celý svět nám ležel u nohou a my neměli žádné povinnosti. Příjemný vedlejší efekt: zesvětlené, sluncem políbené vlasy, které dokonale zapadají do tohoto pocitu. Nyní můžeme znovu získat takové přirozené pramínky a prakticky kdykoliv!

Mezitím jsme vyrostli a naše každodenní rutina už není tak svobodomyslná: takže během dne sedíme ve škole, na univerzitě nebo v kanceláři a letní slunce venku si užíváme jen zřídka. Se sluncem ve vlasech můžeme alespoň znovu získat ten pocit. Účes jakoby políbený sluncem – získat ho je hračka:

1. Výběr barvy

Aby byl výsledek naprosto přirozený, měly by být pramínky vpředu a konce vlasů obarveny jen o jednu, maximálně o dvě úrovně světlejším odstínem než je základní barva. Pokud bude kontrast příliš okatý, účes bude vypadat spíš jako dvou-tónový nebo jako ombré vlasy. Náš tip: je lepší barvu nanášet v etapách a získávat dokonalý babylight účes postupně až dosáhnete vysněného efektu, místo abyste skončili s příliš světlou kšticí. Upozornění: mezi jednotlivými barvícími seancemi byste měli udělat alespoň čtyři týdny pauzu.

2. Technika

K balení té správné barvy na vlasy a speciálního štětce na nanášení barvy doporučujeme mít při ruce také starý vyřazený a pořádně umytý kartáček od řasenky, abyste mohli barvu cíleně nanášet. Pomůže to nanést barvu přesně na co nejjemnější pramínky, aby výsledek vypadal co možná nejpřirozeněji. 

3. Aplikace

Pokud jde o zesvětlování s pomocí barvy, obvykle se využívá k zintenzívnění barevného efektu teplo. U babylights to však neplatí. Není třeba vysoušeč na stojanu ani běžný fén, žádné fólie ani nic takového, protože výsledek by měl být jemný a diskrétní.