Barvy na vlasy | Melír

Nové melíry: Blond pramínky

Znovu se objevují na hlavách trendsetterek: Pramínky! Tyto jemné barevné kontrasty jsou velmi oblíbené, protože jsou nejen atraktivní, ale také chytré: Světlé akcenty pomáhají konturovat obličej. Podívejte se tady, který druh pramínků by vašim vlasům nejvíc slušel a jaké techniky jsou trendy.

Vlasy jako políbené sluncem – ale co v zimě? Díky blond pramínkům je to možné a z vlasů se stane nový módní doplněk. Diskrétní (ale efektivní) barevný trend dodá hlavní sezóně barvení ve stylu dip dye a ombré osvěžující rozmanitost. Oslavujeme návrat delikátního barvení, které umožní vlasům zářit v novém světle. Letní pocit ve vlasech po celý rok! A to nejlepší je, že se správnou aplikací pramínků se může váš obličej zdát krásnější, štíhlejší a atraktivnější. Odhalíme vám, jak to udělat. Ale nejdříve trendy a techniky:

Blond pramínky: tvoření melírů

null
© Getty Images

Fashionista Kate Foley oživila barvu svých vlasů blond pramínky ve vrchní vrstvě vlasů.

Z nuly na blond – totální změna barvy vlasů není pro vás to pravé? Pokud je to váš případ, pak přidejte jen několik pramínků. Světlejší pramínky v tmavších vlasech vytvoří krásné, přirozenější efekty. Vlasy vypadají plnější, lesklejší a zdravější. Počet pramínků se může měnit. Dáváte přednost světlejším vlasů? Pak přidejte více pramínků. Určitě se vyvarujte barvení širokých pramenů vlasů jen u vrchní vrstvy vlasů. Místo toho vybírejte tenké, jemné pramínky vlasů. Tak docílíte daleko přirozenějšího účesu.

Mimochodem, pramínky mohou být i tmavší, pak je použita tmavá barva pro pramínky ve světlejších vlasech. Efekt je stejný.

Blond pramínky: Splashlights

null

Zpěvačka Caroline Polachek předvádí své hnědé vlasy s blond technikou splashlights.

Splashlights jsou poněkud extrémnější verzí diskrétních obarvených pramínků. Tato „barevná skvrna“má vlasům přidat více světla – téměř jako byste chtěli vytvořit světelný paprsek.

Hlavní znak efektního barevného trendu: světlý pruh vlasů se táhne horizontálně přes všechny vlasy. Šířka zářivě barevného kontrastního pruhu se může různit – od širokého bloku po jemnou linku -  dopřejte své kreativitě volnou ruku. Zaměřte se na ni!

Tato barvící technika je podobná jako technika ombré účesu. Jediný rozdíl:

Namísto dvojí barvy vypadají vlasy díky barevnému bloku jako trojbarevné a měly by proto barvy směrem nahoru i dolů přecházet postupně.

Blond pramínky: Konturování vlasů (Balayage)

null

Konturování vlasů: modelka Rachel Barnes zvýraznila tvar svého obličeje pomocí blond pramínků.

Konturování je posledním trendem melírování. Co jsme se naučili při líčení – tvarování pomocí tmavé a světlé krémové kamufláže pro výrazný make-up – nyní koloristé používají také při barvení vlasů. Jak to funguje: s různě umístěnými světlými pramínky ve vlasech, obzvlášť podél čela, tváří a na úrovni brady, bude obličej jakéhokoliv tvaru vypadat dokonale. Photoshop? V žádném případě.   

Takového efektu docílíte s metodou známou jako balayge (z francouzského slova balayer, zametat nebo česat). Na rozdíl od dobře známého melírování nebo techniky ve fólii, jsou jednotlivé různě umístěné pramínky o různých šířkách „malovány“ volnou rukou různými (blond) odstíny – ale pouze tam, kde barva dokáže plně rozvinout svůj um.

Tip: Podobně jako u líčení, na oblasti, které potřebují zvýraznit (jako třeba lícní kosti) se použijí světlé barvy. U vlasů jsou to především konce a vlasy vpředu, které rámují obličej. Účes pak vypadá také plnější a získá šmrnc.