Barvy na vlasy | Hnědé vlasové barvy

Postupně smývatelné barvy nebo dlouhotrvající barvy pro vaše hnědé vlasy

Možná vám vaše přirozená barva vlasů připadá nudná, nebo si prostě chcete vyzkoušet nový styl. Existuje mnoho pádných důvodů proč si vlasy obarvit nahnědo. Pokud jde o lesk a třpytivé odlesky, poráží hnědá barva svého konkurenta v podobě blond vlasů na celé čáře. Na výběr máte z různých způsobů, jimiž lze barvu vlasů změnit – konkrétně se jedná o smývatelné barvy, postupně smývatelné barvy a dlouhotrvající barvy. Pomůžeme vám zvolit tu správnou metodu pro vaše vlasy.

Barvení vašich hnědých vlasů

Barvicí šampon, intenzivní přeliv nebo permanentní barva: Tři metody, jeden výsledek

Jen si to představte - díky nejlesklejším barevným pigmentům se hnědé vlasy třpytí tolik, že zcela zastíní všechny odstíny blond vlasů. Chcete-li se stát brunetkou, nebo si přejete obohatit svou přirozenou barvu vlasů třpytem, jistě vám rád pomůže kadeřník. Vlasy si však můžete obarvit i sama.

Smývatelná barva je ideální metodou pro všechny, kdo si novou barvu vlasů chtějí jen vyzkoušet. Nenastanou žádná nepříjemná překvapení a s každým mytím vlasů se bude postupně vymývat i barva. V závislosti na odstínu vydrží tohle barevné kouzlo 6 až 8 mytí. V porovnání s barvami jsou smývatelné barvy k vlasům šetrnější. Barevné pigmenty smývatelných barev se zachytí pouze na povrchu vlasů, kde vytvoří nový odstín a nádherný lesk. Jemným vlasům přidají tyto zachycené barevné pigmenty trochu na objemu. Obecně platí, že smývatelné barvy mohou přirozenou barvu vlasů zvýraznit nebo jí dodat určitou hloubku. Smývatelné barvy vám však vlasy nemohou zesvětlit. Máte-li vlasy hnědé, zůstanou hnědé i po použití smývatelných barev – zato však získají nové akcenty v rámci celého hnědého barevného spektra. Naproti tomu blondýnka se na brunetku promění i po použití hnědé smývatelné barvy.

Po použití smývatelné barvy přidají zachycené barevné pigmenty jemným vlasům na objemu

Co se účinnosti týče, nachází se postupně smývatelné barvy mezi smývatelnými barvami a dlouhotrvajícími barvami. Postupně smývatelná barva může přirozenou barvu vlasů ztmavit až o tři odstíny. Jedná se také o šetrný způsob jak překrýt šediny. Postupně smývatelná barva funguje v zásadě jako dlouhotrvající barva. Během tohoto procesu se šupinky na povrchu vlasů otevřou a barevné pigmenty proniknou hluboko do struktury vlasů. Avšak podobně jako smývatelná barva, ani postupně smývatelná barva nemůže barvu vlasů zesvětlit a přibližně po 28 mytích se z vlasů vymyje.

Dlouhotrvající barvy na vlasy jsou doménou těch sebevědomých a rozhodných z vás. Nová barva vlasů bude permanentní. Dokonce i šedé vlasy lze zcela překrýt. Každých několik týdnů však musíte obarvit odrosty. Četnost těchto „oprav“ závisí na tom, jak rychle vám vlasy rostou.

Chcete barvu vlasů změnit nastálo, nebo jen přechodně? Každý, kdo se pro změnu barvy rozhodne, by si nejprve měl zodpovědět právě tuto otázku. Až se definitivně rozhodnete, dosáhnete požadovaného efektu se všemi třemi způsoby. Vaše vlasy se díky nové barvě rozzáří.

Jak barvit hnědé vlasy

  1. Teplé barevné odstíny sluší nejvíce vašim vlasům tehdy, když máte olivovou nebo snědou pleť s nažloutlým či zlatavým nádechem. K těmto odstínům patří například karamelová, bronzová a kaštanově hnědá. Má-li vaše pleť barvu studenou s nádechem domodra či dorůžova, pak je vhodné volit světle či tmavě hnědé barvy bez červených či zlatých odlesků.
  2. Nejlepším základem pro barvení vlasů je důsledná a správná péče o vlasy. Výsledek barvení je oslnivější a vydrží déle, pokud se provádí na zdravých vlasech s hladkým povrchem.
  3. Smývatelné barvy vytvoří tím intenzivnější barevný efekt, čím déle je na vlasy necháte působit. Vždy se řiďte návodem k použití.
  4. Nová barva vlasů vám bude ještě příjemnější a barevné pigmenty zůstanou ve vlasech déle, když začnete používat speciální vlasovou péči pro barvené vlasy.