Barvy na vlasy | Hnědé vlasové barvy

Hnědé vlasy: Zdrženlivost nikdy nebyla krásnější!

Velmi dlouhou dobu evokovala hnědá (zejména pak hnědá bez načervenalých tónů) mezi ostatními barvami dojem zdrženlivosti až nevýraznosti. Nové vlasové trendy pro rok 2011 však tomuto způsobu vnímání udělaly přítrž. Nové třpytivé a přirozené odstíny učinily z elegantní zdrženlivosti hnědých vlasů královskou disciplínu.

Pucci, Chloé a Max Mara – to je pouze několik z mnoha módních legend, jejichž modelky na přehlídkových molech okouzlují svými dlouhými, měkce splývavými vlasy v nádherných přirozených odstínech hnědé barvy. Zatímco různé odstíny blond vlasů jsou chvíli v oblibě a pak zase ne, brunetky z módy nikdy nevyjdou.

Je to právě široká paleta odstínů, která dělá hnědou barvu vlasů tak okouzlující. Škála aktuálních módních barev přechází od ebenové přes tmavě čokoládovou až po střední odstíny, jako je hnědá, která se velmi blíží tmavé blond, s překrásnými načervenalými odlesky či drobnými světlými pramínky. V letní sezóně 2010 byla v kurzu jakoby vymytá a sluncem vyšisovaná varianta hnědé. Tomuto spojení blondýnky a brunetky se v anglicky mluvícím světě začalo přezdívat „bronde“ (brondýnka) či „blonette“ (blunetka).

Vlasové trendy pro jaro 2011 si vystačí bez velkého množství kontrastů. Hnědým i blond vlasům sluší nejvíce harmonické, téměř jednolité barvy ve třpytivých odstínech, které se jakoby proměňují se světlem.

Hnědé vlasy – jak je nosí hvězdy