Barvy na vlasy | Hnědé vlasové barvy

Vše o barvě pro brunetky

Krásná hnědá: tichá, přátelská, možná trochu nepřístupná – tak si často brunetky představujeme. Ale věděla jste, že s hnědými vlasy vypadáte chytřejší a hnědá je u mužů obzvlášť oblíbená barva? Odhalíme fakta o brunetkách a všechno možné, co potřebujete vědět o populární hnědé barvě vlasů.

Známé brunetky: Audrey Hepburn, Romy Schneider, Angelina Jolie a hraběnka Kate – tyto ženy mají alespoň dvě věci společné: jsou brunetky a vzaly celý svět útokem! Tak proč se často ve spojení s brunetkami vynořují slova jako dobře vychovaná a nudná? Ve skutečnosti by seznam úchvatných žen s hnědými vlasy mohl pokračovat do nekonečna. Dokonce mnoho prominentních blondýnek už podlehlo temnému pokušení: Cameron Diaz, Katherine Heigl a Reese Witherspoon - ty všechny už někdy vyzkoušely atraktivní barvu vlasů.  S podmanivými výsledky! Poslední ex-blondýna v partě brunetek: hvězda Zoufalých manželek Felicity Huffman. Tato blond superžena z úspěšného seriálu se poprvé ve své vysněné hnědé barvě vlasů objevila na večeru předávání cen Emmy. Účes ženy v domácnosti? Vůbec ne!

Mimochodem, slovo brunetka je odvozeno od francouzského brunâtre – což znamená nahnědlý. Podíváme se na fakta – proč je hnědá tak velmi speciální barva vlasů:

Fakt č. 1: Brunetky jsou chytré

Jde o víc, než jen o stereotypní závěr, je to dokázané: 63% ženských akademických pracovnic v Německu má tmavé vlasy. Různé studie také dokazují, že brunetky jsou s největší pravděpodobností spojovány s inteligencí.

Fakt č. 2: Hnědá je mocná

Silné vlasy: brunetky mají důvod být pyšné na pevnou strukturu svých vlasů. Jiné hřívy mohou být jemné a citlivé, ale hnědé vlasy mají od přírody stylingovou výhodu: od objemné lví hřívy po precizně spletené kreace -  hnědá je zárukou odolnosti a elegance u jakéhokoliv účesu!

Fakt č. 3: Muži říkají: ta pravá je hnědovláska

Podle průzkumu online seznamky eDarling si pánové tvorstva hnědé vlasy spojují s inteligencí, úspěchem, věrností a smyslem pro humor. To vše je pravděpodobně důvodem, proč si muži podle průzkumu představují „lásku svého života“ jako brunetku. 

Fakt č. 4: Zlatý hřeb mezi barvami

Hnědé vlasy odrážejí neobyčejně dobře světlo. To znamená, že hnědá není nikdy jen hnědá: se zlatými a stříbrnými odlesky se hnědé odstíny vždy zdají velmi elegantní. Odlišné barevné nuance a záře bude ještě zřetelnější se správně zvolenou péčí. Úžasný zkrášlovací tip pro brunetky: vlasový olej s tekutými krystaly. Zářivě nádherné!

Fakt č. 5: Hnědá je neodolatelně sladká

Doslova: názvy různých hnědých odstínů jsou často výrazně chutné a znějí velmi lákavě. Od klasik jako je karamelová, nugátová a tmavě čokoládová až po trendy názvy jako hnědý cukr – osudem hnědých vlasů je, aby se rozplývaly.

Jste připraveni ochutnat? Pro více žhavých brownies a brunet účesů navštivte naši galerii:

Galerie: sen v hnědé