Woman with pearl blond hair
Barvy na vlasy | Blond vlasové barvy

Nový trend: Perleťová blond

Perleťový odstín blond? To nezní jako dobrý nápad… Ale je! Nosí ji teď hlavně ti, kdo udávají nové trendy. Zjistěte, jak tento trend vypadá a, což je důležitější, jak jej vytvořit!

Všechny mořské víly, pozor! Perleťovým leskem už se dnes nemusí chlubit jen mušle. I Vaše vlasy se nyní mohou třpytit jako vzácná perla. S perleťovou blond přišli vynalézaví milovníci módy a je to nyní velký trend. Tento studený plavý odstín je perfektní pro každého, kdo touží po extravagantním vzhledu.

Perleťová blond: Rozzařte se jako vzácná perla

Hedvábné, lesklé vlasy ozvláštněné tímto skvělým, studeným odstínem perleťové blond Vás zaručené rozzáří. A co odlišuje perleťovou blond od ostatních plavých odstínů? Jedná se o extra studenou, téměř platinovou, extra zářivou barvu s kovově levandulovými a broskvovými tóny, které na světle vytvářejí dojem pravé perleti. Jsou to vlasy, které si zkrátka přeje mít každý, ne jenom mořské víly.

Jak si nabarvit vlasy na perleťovou blond

Této barvy nejlépe dosáhne profesionál, protože není jednoduché ji vytvořit. Je třeba začít od barevné úrovně 7, což je středně plavá nebo světlejší.

Kadeřník pak musí Vaše vlasy zesvětlit na úroveň 10, tedy na vysoce moderní platinovou blond, čímž dosáhne správného základu pro tento blyštivý trend. Další kroky jsou pak už na Vás. Tato extra světlá blond je dobrým základem pro jemné tóny včetně perleťových odstínů, jako je fialová, broskvová, modrá, růžová či stříbrná.

Ať už si vyberete jakékoli barvy, musí být jemné a pastelové. Také je důležité, aby tyto barvy byly dobře spojené a jejich vrstvy vyvážené. Vaše vlasy pak na světle budou působit, že mění barvu podle toho, jak se na ně díváte, stejně jako třpytivá perla.

Jak pečovat o extra zářivé perleťové blond vlasy

Perleťový blond vlny

Zářivá barva a jemné vlny vytvářejí kouzelnou kombinaci.

Úroveň 10 sice dodává Vašim vlasům krásnou barvu, je pro ně ale zároveň namáhavá. Je proto potřeba dopřát jim kvalitní péči, aby se nekroutily a barva nevybledla. Váš šampon, balzám i vlasová maska by měly být z řady pro odbarvené vlasy. Vlasovou masku používejte jednou týdně a nechte ji působit několik hodin nebo přes noc, abyste svým vlasům poskytli tolik potřebnou hydrataci.

 

Před každým fénováním či žehlením používejte přípravky, které vlasy ochrání před teplem. A ještě jeden tip: Vlasy si nebarvěte před letní dovolenou. UV záření, chlór a slaná voda mohou barvu znehodnotit a zanechat v ní zelené tóny.

S čím kombinovat perleťové blond vlasy

Žena s perleťovými blond vlasy a slunečními brýlemi

K perleťovým vlasům se skvěle hodí černá.

Vlasy v této jemné studené blond barvě doslova září, pokud jsou správně upravené. Různé odstíny, kterými se tento styl vyznačuje, vypadají nejlépe ve vlnitých vlasech ve stylu mořské víly. A k takovýmto vlasům se obzvláště dobře hodí černý outfit a metalické oční stíny. Tato kombinace pak vytvoří okouzlující, nezapomenutelný vzhled.