Barvy na vlasy | Černé vlasové barvy

Černé vlasy vůbec nejsou nudné

Odvážíte-li se nosit černé vlasy, překvapí vás bezpočet možností, které se před vámi otevřou. Načervenalé, tmavě hnědé či namodralé odlesky zvýrazní vlasy různými způsoby. Ať bude vaše volba jakákoli, černé vlasy vyžadují velmi mnoho péče.

Černé vlasy
© Getty

S černými vlasy mohou ženy působit tajemně. Černé vlasy však vyžadují také velmi mnoho péče.

Rok co rok slaví černá barva svůj comeback na módních přehlídkách pro sezónu podzim/zima, kde představuje jednu z těch jednodušších možností. Ženy milují černé šaty i módní doplňky. Jako barva vlasů je však černá nesmírně náročná. Je ofina rovná? Věnovala jsem dostatek pozornosti make-upu? Nezapomněla jsem použít masku pro větší lesk vlasů? Kterákoli jiná barva vám snad trochu té nepozornosti odpustí, ale černá nikoli.

V New Yorku velmi populární kanadská modelka Coco Rocha tuto výzvu přijala. Ještě na podzim jsme ji vídali s rusými loknami, ale poté si - po krátkém červenočerném intermezzu - pořídila vlasy černé jako uhel. Dvaadvacetiletá Coco Rocha má velmi krásnou hladkou pleť a šedozelené oči. Díky tomu je pro tuto nápadnou barvu dokonalou adeptkou. Působí stylově, elegantně, prostě skvěle. Fantastická Coco Rocha a její černá ofenziva může s přehledem plnit katalogy oblíbených vlasových stylistů a prodávat krabičky s černou barvou celé dlouhé měsíce.

Anna Netrebko představuje černé vlasy ve velmi odlišných módních variantách. Někdy má tato operní zpěvačka vlasy červenočerné a upravené do loken, jindy nosí vlasy hnědočerné a rafinovaně sepnuté do drdolu - tedy pokud zrovna nejsou černé jako uhel a rovné. Díky svým velkým tmavým očím a porcelánové pleti si Anna může tuto vysoce kontrastní barvu vlasů dovolit, i když zdůrazňuje každý detail její tváře.

TIP:

Pokud byste si černou rády nejprve vyzkoušely, než se pro tento trend rozhodnete definitivně, můžete použít intenzivní přeliv a postupně se k této tmavé barvě vlasů přibližovat. Díky novému složení bez amoniaku získáte vysněnou tmavě černou barvu, která se však za šest až osm týdnů jednoduše vymyje.

Jak nosí černé vlasy hvězdy