Vlasový styling | Kudrnaté vlasy

Krepaté vlasy: účes s cikcak strukturou!

null
© Getty Images

Vrrrrrr! Krepaté vlasy, zcela rozpuštěné nebo vyčesané: s takovými lvími hřívami přitáhly modelky na přehlídce Reem Acra všechny pohledy na sebe

Totálně in a trendy: krepaté účesy. Ti, kteří považují krepaté účesy za příliš odvážné nebo složité mohou také nakrepatit jen jednotlivé prameny vlasů a vytvořit tak extravagantní efekty! Ukážeme vám nové krepaté účesy a vysvětlíme vám, jak používat krepatící žehličku správným a pro vlasy jemným způsobem.

Krepaté účesy jsou zpět! Stylingový trend z 80. let opět dobývá naše vlasy – krepaté účesy se v poslední době stále častěji objevovaly na přehlídkových molech. Modelky měly vlasy učesané  do divoké krepaté hřívy nebo měly v jinak rovných vlasech jen jako detaily jednotlivé prameny krepaté do cikcak tvaru. A vypadalo to lépe než kdy dřív. Naše předpověď zní: cikcak účes bude revival účesem této sezóny a diskrétní verze má potenciál se stát právě TÍM letním účesem roku 2015! Mimochodem, ti, kdo udávají trendy, oslavují tento comeback anglickým termínem “crimping”.

Co potřebujete, abyste vytvořili takový účes? Obecně se ví, že žehličky na vlasy nejsou pro naše vlasy právě tím nejšetrnějším stylingovým nástrojem. Krepatící žehličky nebyly v 80. letech tak technicky sofistikované jako jsou dnes. Iontové, keramické nebo titanem potažené pláty a kontrolky teploty vlasy jen těžko stresují. Populární metoda z 80. let, zaplést vlasy do mnoha maličkých copánků a nechat je tak přes noc (která však nikdy nedosahuje stejného wow efektu jako má krepatící žehlička) je jemnou alternativou, ale dnes si můžete bez starostí pořídit profesionální crimper. Pokud si zapamatujete následující tipy, pak není třeba se znepokojovat a můžete své vlasy v klidu nechat podlehnout krepatícímu trendu.

Tipy pro krepaté účesy:

  • Krepatící žehličku vždy používejte na zcela suché vlasy, nejlépe poté, co jsou čerstvě umyté.
  • Rozhodně nezapomeňte použít sprej na ochranu před teplem jako kúru před použitím přístroje. Důležité: Nejdříve nechte sprej ve vlasech zaschnout a pak začněte s krepatěním!
  • Kontrola krepatění: Vaše vlastní vlasy určují nastavení teploty – 120-140 stupňů Celsia postačí na jemné, barvené nebo namáhané vlasy, na normální vlasy nastavte 140-170 stupňů Celsia, a silné a vlnité vlasy potřebují ještě více: 170-190 stupňů Celsia
  • Po použití krepatící žehličky dejte vlasům vždy několik dní pauzu
  • Krepatící tip: nikdy nepoužívejte krepatící nástroj jako žehličku a netáhněte jej po pramenu dolů. Aplikujte na část pramenu, nechte působit, uvolněte a krok za krokem postupujte ke konci každého pramenu.

Buďte vždy o krok napřed – s novými diskrétními krepatými  účesy z naší galerie:

Galerie: Krepaté účesy

Návod: Jak vytvořit krepatý účes à la Stella McCartney

1. Vlasy umyjte, vpracujte stylingovou pěnu a vyfoukejte do rovna přes kulatý kartáč. Aplikujte ochranný sprej před teplem.

2. Na jednotlivé prameny vlasů použijte krepatící žehličku od kořínků až ke konečkům. Na každé části pramenu přístroj na několik sekund zavřete, pak otevřete a postup opakujte o několik centimetrů níže. Střídejte prameny rovné a krepaté.

3. Vytvořte finální účes – můžete vlasy stáhnout do culíku – a nastříkat je leskem k dokončení účesu.

Tip: Můžete také krepaté vlasy pro změnu rozčesat.

Stylingové tipy: Co se hodí ke krepatým účesům?

Jednobarevné topy nechají vyniknout kreativním účesům. Ale i cikcak hříva si bude rozumět se výraznými stylingovými partnery jako jsou moderní XL řetězy, holčičí s gigantickou mašlí nebo romantické s volánky - ženy, kteří nosí krepaté účesy mohou nosit také výraznou módu. Je dobré vědět, že celkový outfit nemusí nutně odpovídat stylu 80. let!

Objevte: Kudrnaté vlasy