Vlasový styling | Tipy a triky

Trendy matné účesy

Bylo vždy tak trochu nepsaným pravidlem, že vlasy musí být lesklé. Ale to už dávno není pravda. Ženy objevily zvláštní krásu matných vlasů. Ukážeme vám pro inspiraci několik nových matných účesů. Jsou ležérní, přirozené a možná trochu neupravené, ale v každém případě moderní.

Stejně jako mnoho jiných „pravidel“ i stará pravidla týkající se vlasů už neplatí. Už dávno nemusejí být vlasy dlouhé a načesané, a nyní už nemusejí být ani lesklé. Změna je přirozeností módního světa. Moderní ženy rády nosí kratší vlasy, netráví mnoho času před zrcadlem se složitými účesy a jsou připravené přijmout matné vlasy jako výraz svého stylu.

Argentinská modelka CandelaNovembre (viz. obrázek nahoře) ukazuje, jak přitažlivé mohou matné vlasy být. Své vlasy má střižené do dlouhého mikáda s náznakem plážových vln (tzv. „lob“ – což je zkratka pro long bob = dlouhé mikádo). Její husté středně blond vlasy nejsou vůbec lesklé.

Výhody matných vlasů

Matné účesy dodávají nositelce dojem ležérní nonšalance. Vaše vlasy by měly vypadat přirozeně, jako byste jim nevěnovala vůbec žádnou pozornost. Nanejvýš jste je náhodou na poslední chvíli zatočila, zapletla nebo sepnula nahoru. To přesně vyhovuje současnému ležérnímu účesovému trendu. Chybějící lesk ve vlasech přitáhne veškerou pozornost k vašemu obličeji a pleti. Extravagantní make-up, jako například kouřové oči a výrazná rtěnka, vytvoří k jednoduchému účesu zajímavý kontrast.

Jak vytvořit matný účes

Matné vlasy potřebují tvar a strukturu, které snadno vytvoříte s použitím těch správných vlasových přípravků:


Matné vlasy s matnou pastou:

Matná pasta je perfektním řešením, pokud chcete mít matnou jen část svých vlasů. Můžete použít pastu ke zvýraznění jednotlivých pramínků, aniž byste měla pocit slepených vlasů. Tato pasta vám také pomůže z matných vlasů vytvořit rovné a krátké účesy.

Styling: Naneste si malé množství pasty mezi prsty a vpracujte do svých vlasů nebo naneste na jednotlivé pramínky.


Matné vlasy s objemovým pudrem:

S objemovým pudrem získáte matný vzhled vlasů a zároveň vaše vlasy získají více objemu. Vlasy budou vypadat matně a budou poddajné k vytvoření divokých kadeří nebo vln či výčesů.

Styling: Naneste objemový pudr ke kořínkům vlasů a/nebo do délek vlasů za použití vlastních prstů. Objemový pudr není třeba vyčesávat.


Matné vlasy se suchým šamponem:

Suchý šampon dodá vašim vlasům také objem a matný vzhled. Může se snadno nastříkat do vlasů jako alternativa běžného šamponu. To se hodí zvlášť, když nemáte zrovna čas si mýt vlasy.

Styling: Krátkými střiky nastříkejte suchý šampon na vlasy a nechte dvě až tři minuty ve vlasech pracovat. Pak použijte své prsty nebo ručník, abyste suchý šampon do vlasů vmasírovala. Nakonec suchý šampon z vlasů vyčešte a vlasy upravte.

Doufáme, že vás účesy z matných vlasů v naší galerii budou inspirovat při výběru vašeho příštího účesu.

Galerie: Hvězdy s matnými účesy

Související články