Vlasový styling | Krátké vlasy

Budou mi krátké vlasy slušet?

Nelze popřít, že ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Pokud však krátké vlasy dobře upravíte, mohou vypadat opravdu senzačně. Účesy z krátkých vlasů mohou být konzervativní a strohé, elegantní či sofistikované, noblesní i ležérní. Ukážeme vám, jak sluší krátké vlasy hvězdám filmového nebe a prozradíme vám potřebné stylingové tipy

Pro začátek je třeba uvést, že vám tvrzení „krátké vlasy mi nesluší“ neuvěříme. Víme, že tomu tak není. V první řadě nemusí krátké vlasy nutně znamenat kratičký chlapecký sestřih. Ke krátkým sestřihům patří totiž i mikáda s ostrými liniemi, nadýchané stupňovité sestřihy k uším a chlapecké sestřihy s delšími horními vlasy. Většina těchto účesů lichotí (téměř) každé ženě. Někdy je však zapotřebí sestříhat vlasy velice výrazně, aby plně vynikly všechny rysy obličeje.

Cate Blanchett vypadá s dlouhými blond vlasy krásně. Také v novém krátkém blond účesu vypadá fantasticky, ale navíc: tímto vzhledem ještě více dává najevo svůj vlastní jedinečný styl. Totéž můžeme říci o Ashlee Simpson. V obou případech chlapecký sestřih ještě více odhalil půvab a nesmírnou atraktivitu obou mladých žen.

Krátké vlasy se snadno udržují

Zapomeňte na zdlouhavou úpravu s natáčkami, pěti kulatými kartáči či vlasovou žehličkou. Většinu krátkých účesů upravíte s minimem přípravků. V ranním spěchu vám k tomu postačí fén na vlasy, plochý kartáč, trocha stylingového přípravku a pět prstů. Nezbytné je pochopitelně také pravidelné zastřihávání každé čtyři až šest týdnů. Dobrý vlasový stylista vám vlasy dokáže ostříhat tak, aby se do žádané podoby tvarovaly bez dalších zásahů.

Krátké sestřihy: Dbejte na správné proporce

  • Ženy s hranatým obličejem by se měly vyvarovat mikád a sestřihů s ostrými liniemi. Namísto toho by měly volit ofiny a stupňovité sestřihy, s nimiž obličej působí jemněji, mladistvěji a více žensky.
  • Úzkému obličeji často prospěje zvětšit objem účesu, s nímž působí dlouhý obličej kulatějším dojmem. Ofiny jsou v pořádku, ale měly by začínat až na úrovni uší.
  • Srdcovité obličeje působí vyváženějším dojmem, když se pozornost zaměřuje na oblast čela. Tohoto efektu se dosahuje velmi dlouhými ofinami nebo několika prameny vlasů spadlými do čela, jak to vidíme u Ashlee Simpson.
  • Dojem nízkého čela kompenzují stupňovité ofiny, jakožto i vlasy pevně sčesané dozadu, jak to vidíme u Hayden Panettiere
  • Vysoké čelo skryjí dlouhé ofiny.
  • Krátké ofiny mají tendenci odvádět pozornost od nosu, který může jinak obličeji dominovat. Naopak dlouhý ohon velmi výrazný nos ještě zdůrazní.

Podívejte se, jak krátké vlasy nosí hvězdy:

Objevte: Krátké vlasy

Související články