Vlasový styling | Dlouhé vlasy

Účesy pro dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy Rapunzel bez svěžích stylingových nápadů? Pokud je to váš případ, nechte své vlasy propadnout třem trendy účesům: plážové vlny, uzel na vrchu hlavy a částečně sepnuté vlasy. Prozradíme, kdy se vám tyto žhavé účesy budou hodit a jak je snadno můžete sami vytvořit – krok za krokem

1. Plážové vlny

Snadné, přirozené, ležérní. Jemně neučesané vlny dlouhým vlasům sluší, protože vypadají plnější a v kombinaci s pěšinkou uprostřed propůjčí účesu dokonale nedokonalý francouzský šarm. A to nejlepší na tom je, že díky své ležérní přirozenosti jsou dostatečně elegantní jak do práce, tak na večírek. Nehledě na to, že vám plážové vlny budou vždy připomínat vaši dovolenou. A to i v zimě!

Návod na účes

1. Do ručníkem vysušených vlasů vpracujte pěnu ve velikosti lískového oříšku. Pak vytvořte pěšinku uprostřed a vlasy vyfoukejte.

2. Naneste na vlasy sprej na ochranu před teplem a pak je rozdělte do tří sekcí o stejné velikosti a dočasně je zajistěte gumičkou nebo skřipcem.

3. Začněte s první sekcí: sundejte skřipec a pak pramen po prameni natáčejte kolem předem nahřáté kulmy.

4. Pozor: Nezačínejte vlasy natáček od spodu nebo od konečků vlasů. Místo toho začněte nahoře a pramen natáčejte kolem kulmy. Konce vlasů vynechejte, aby působily přirozeně.

5. Trik: Nenechávejte kulmu na vlasech příliš dlouho, nakonec chcete mít vlasy vlnité, ne kudrnaté.

6. Opakujte to samé s dalšími dvěma sekcemi a pak nechte vlasy vychladnout.

7. Vlasy svými prsty pročešte, aby se vlny uvolnily.

8. K získání typického plážového účesu aplikujte nakonec slaný sprej a pak vlasy opatrně promačkejte.

2. Uzel na vrcholu

null
© Getty Images

Ležérní účes s vysoko sepnutými vlasy do drdolu bylo možné vidět na módních přehlídkách (zde u značky Judy Wu).

Někdy zkrátka pospícháte! I když je vaše XL hříva krásná, v rámci každodenního shonu často prostě jen potřebujete rychle, snadno a jednoduše stáhnout vlasy dozadu. Ale co takhle nový směr? Uzel na vrcholu hlavy, který patří k těm nejžhavějším účesům sezóny, trčí směrem vzhůru. Extrémně vysoko posazený drdol v mírně rozcuchaném účesu je obzvlášť pohodový a okamžitě elegantní. A opravdu snadno se vytvoří:

Návod na účes:

1. Do ručníkem vysušených vlasů vpracujte pěnu ve velikosti tenisového míčku, aby vlasy dobře držely a pak je vyfoukejte.

2. Vlasy učešte kartáčem dozadu a vytvořte vysoko posazený culík, který zajistíte gumičkou.

3. Abyste vytvořili ležérní dojem, culík trochu uvolněte.

4. Jako poslední krok stočte culík do drdolu a zajistěte další gumičkou nebo sponkami. Hlavně v pohodě!

3. Částečně sepnuté vlasy

null
© Fairchild Archive

Velice poutavé: účesy s částečně sepnutými vlasy jsou jako stvořené pro dlouhé vlasy – a dlouhé noci.

Od stylové večere až po bouřlivou noc v klubu – částečně sepnuté vlasy jsou ideálním společníkem pro vzrušující večerní hodiny. S částečně napůl nagelovanými vlasy sčeasnými dozadu budete vypadat elegantně, sexy a extravagantně, vše v jednom. Abyste udrželi čistou eleganci tohoto účesu, stačí si zapamatovat krédo našeho vlasového experta Armina Morbacha: „Styling: ano. Tretky: Ne!“ Omezte trendy účes na několik šikovně umístěných pinetek a volných vln v rozpuštěných délkách.

Návod na účes:

1. Naneste do vlasů dávku pěny od vlasové linie a vyfoukejte směrem z obličeje.

2. Vlasový gel si dejte na prsty a pak naneste na vlasy od vlasové linie dozadu ke krku. K rovnoměrnému nanesení je ideální použít hřeben s jemnými zuby.

3. Do délek vlasů vmačkejte slaný sprej, abyste jim dodali výraznou, jemně vlnitou strukturu.

4. Účes zajistěte lakem na vlasy a vrchní část vlasů, které jste předtím nagelovali, zajistěte sponkami vzadu na hlavě. V ideálním případě přesně tam, kde mokrý účes přechází v nenagelované délky vlasů.

Objevte: Dlouhé vlasy

Související články