Vlasový styling | Dlouhé vlasy

Ohon: Od každodenního účesu až po účes módní

Ohon se často nezaslouženě degraduje na účes „jednoduchý, praktický a nenáročný“. Mnoho žen považuje ohon jen za rychlé řešení. Jasný comeback ohonu však dokazuje něco jiného. Prozradíme vám ty nejlepší tipy, jak tento klasický účes vrátit do hry a přidáme i několik návrhů na doplňky.

Ať jsou vaše vlasy krátké, dlouhé, rovné nebo kudrnaté, ohon „vnese pořádek“ do každého typu vlasů. Pro ohon by vlasy měly sahat alespoň k ramenům a je třeba znát několik stylingových tipů. Účes s ohonem vám může pomoci zvýraznit určitou partii hlavy. Elegantně rozcuchaný ohon v zadní části hlavy, mírně natupírované vlasy a zešikmená ofina dodají vašemu obličeji půvabně ženský nádech. Naproti tomu rysy obličeje zdůrazníte, když si vlasy narovnáte žehličkou a pak je v zadní části hlavy stáhnete do pevného ohonu.

V nepravidelně spleteném ohonu s volně staženými krycími vlasy budete působit obzvlášť mladistvě. Styl „vstanu a jdu“ můžete zdůraznit opatrným natupírováním spleteného ohonu pomocí tupírovacího hřebenu.

I ohon potřebuje doladit

Ačkoli jsou ohony jednoduché a nekomplikované, mají vypadat upraveně. Konce vlasů potřebují pravidelně zastřihávat alespoň každé tři měsíce. Tím zabráníte vzniku roztřepených konečků. Také kvalitní doplňky jsou důležité.Například úzké textilní gumičky s kovovým opletením odírají citlivé kutikuly vlasů. Širší a měkčí čelenky jsou pro vlasy vhodnější.

Ohony báječně doplníte vlasovými ozdobami

Dokonale vypadají ohony s doplňky, které jsou jejich nezbytnou součástí. Nejvíce trendy jsou ohony a copy s malým pramínkem vlasů omotaným kolem textilní gumičky. Ani řídké vlasy nepředstavují žádný problém. Pomocí sponek do nich lze upevnit umělé pramínky, aniž by bylo cokoli patrné na pohled. Barva umělých vlasů musí samozřejmě odpovídat barvě vašich vlastních vlasů. Připínací pramínky jsou vhodné i tehdy, chcete-li ohonu dodat více objemu. To platí zejména pro ohon ve stylu padesátých let 20. století, který se tradičně usazuje vysoko na temeni hlavy. Ostatně vlasy není nutné stahovat vždy jen textilní gumičkou. Vhodnou alternativou jsou elegantní či luxusní malé ozdobné sponky nebo vlásenky, které vaši noblesu ještě umocní.

Jak nosí ohony hvězdy