Vlasový styling | Kudrny

Jak narovnat pevné lokny

Narovnat pevné či kadeřavé lokny vás nepochybně bude stát trochu námahy. Díky správným technikám a produktům se vám však tato námaha vyplatí. Prozradíme vám, jak neposlušné a kadeřavé lokny proměnit na hřívu, kterou vám budou všichni přátelé závidět a bez velké námahy.

Speciální vlasová péče pro pevné lokny

Kadeřavé vlasy a pevné lokny jsou často suché. Na rozdíl od rovných vlasů absorbují lokny ochotně každou péči navíc, aniž by nakonec vypadaly jako provázky. Svým loknám byste proto měli dopřávat ošetření speciálními produkty vlasové péče, které vlasy také narovnávají. Cíleně zvolené ingredience těchto produktů pro péči o lokny pomáhají proti kadeřavění vlasů, lokny narovnávají a dodávají jim lesk. Po každém mytí šamponem je vhodné používat oplachovou péči. V ranním spěchu je ideální bezoplachová kúra ve spreji. Jednou týdně byste svým kudrnatým vlasům měli dopřát bohatou, vysoce výživnou masku.

Chytré účesy pro pevné lokny

Předpokladem pro zkrocení neposlušných loken je mít po ruce ty správné nástroje. Vhodnými nástroji jsou velké kulaté kartáče, velké nahřívací natáčky či natáčky se suchým zipem. Používání natáček může být ještě pohodlnější. Nejlepší je na lokny před úpravou vlasů nanést bezoplachovou kúru ve spreji, aby byly poddajnější. Po aplikaci stylingového přípravku použijte fén s difuzérem a vlasy téměř vysušte. Poté je natahujte přes kulatý kartáč nebo použijte natáčky. Nechte vlasy zcela uschnout a nakonec je opatrně upravte řídkým hřebenem.

Mějte své pevné lokny pod kontrolou

Některé ženy v Brazílii prý k narovnávání svých vlasů používají žehlicí lis. Z důvodu bezprostředního rizika poškození vlasů působením vysokých teplot vám však tuto metodu doporučit rozhodně nemůžeme. Moderní žehličky s keramickými povrchy vyvíjejí rovnoměrné a regulované teplo, takže jsou k vlasům mnohem šetrnější než onen žehlicí lis. Připočteme-li moderní ionizační technologii, výsledek bude jistě krásný a vaše vlasy budou během krátké chvíle ještě hladší a lesklejší. Nezapomeňte je však předtím přestříknout ochranným sprejem proti vysokým teplotám nebo nanést balzám proti kadeřavění, aby se kolem jednotlivých vlasů vytvořil důležitý ochranný štít . Tím riziko poškození vlasů působením vysokých teplot snížíte na minimum. A protože své vlasy milujete, jistě budete souhlasit s tím, že žehličku a to bez ohledu na všemožné ochranné štíty proti vysokým teplotám přeci jen není moudré používat každý den.

Objevte: Kudrny