Barvy na vlasy | Jakou vybrat barvu

Barva nebo přeliv?

Nic neudělá tak efektní změnu jako nová barva vlasů. Ale která barvící metoda je pro vás ta pravá: barva nebo přeliv? Představíme vám následující přehled, abychom vám pomohli se rozhodnout: Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma produktovými skupinami, výhody každé z nich a jaké výsledky můžete očekávat při jejich aplikaci?

Už jste si vybrali svůj nový odstín, ale stále váháte, kterou barvící metodu použít? Obecně existují dvě možnosti: barvení anebo přeliv. Jaký produkt vybrat záleží na mnoha různých faktorech. Pomůžeme vám se správnou volbou pro váš nový look:

Barva vs. přeliv na vlasy: otázka času

Představujete si něco permanentního nebo jen trochu osvěžení? Uhádli jste, cesta k vaší nové barvě vlasů je otázkou principu. Jakmile budete znát odpověď na tuto otázku, budete o velký krok blíže ke zvolení té správné barvící metody. Hlavním rozdílem mezi barvou a přelivem je skutečnost, jak dlouho nová barva ve vašich vlasech vydrží: barva je permanentní zatímco přeliv vám propůjčí nový odstín jen dočasně.

Barva vs. přeliv: jak která funguje?

Rozdíl v trvanlivosti odstínu závisí na tom, jak který typ produktu pracuje: U permanentní barvy se pigmenty dostanou do vlasové kutikuly, dovnitř vlasu. Alkalické látky, jako je například amoniak, otevřou vlasové vlákno a uvolní cestu novým pigmentům. Nová barva vlasů je pevně ukotvená a nevymývá se. Místo toho nový odstín po nějakém čase odrůstá – a u kořínků se objeví odrosty v přírodní barvě vlasů. Pravidelné dobarvování udržuje dokonalý vzhled a dlouhotrvající krásu.

Barva vs. přeliv: Použitelnost testu

Co který barvící produkt umí? Shromáždili jsme pro vás výhody těchto dvou barvících metod:

Výhody barvení:

  • Budete jako nová: získáte permanentní výsledky a můžete tak na dlouhou dobu a výrazně změnit svoji barvu vlasů. Perfektní, pokud jste pevně rozhodnutá!
  • Dostane vás ze šedé zóny: barvení umí zakrýt šedé vlasy až ze sta procent. Skutečný elixír mládí!
  • Zesvětlení: Z hnědé na blond? Žádný problém! Barvením zesvětlíte i tmavé vlasy. A to díky odbarvovacím produktům obsahujícím peroxid vodíku, který odstraní tmavý přirozený pigment z vlasů. Díky tomu si světlá barva skutečně přijde na své.

Výhody přelivu:

  • Je ideální volbou, pokud rádi experimentujete: jelikož barva zůstává ve vlasech jen dočasně, můžete zkoušet nové odstíny bez velkého riskování.
  • Jemný k vlasům: pigmenty jsou uloženy pouze na povrchu vlasu, kutikula se nemusí otevírat – nová barva jemným způsobem!
  • Vyvážený: odstín bledne rovnoměrně bez výrazných barevných rozdílů ve vlasech, žádné viditelné vystupující odrosty.
  • Extra lesk: můžete zůstat u své přirozené barvy vlasů a osvěžit ji přelivem. Vytvoříte tak dokonalý lesklý efekt.

Jak můžete vidět, obě barvící metody mají své výhody. Zda se rozhodnete pro barvu nebo přeliv záleží na tom, co chcete od své nové barvy vlasů, jakých výsledků si přejete dosáhnout.