Žena s balayage nebo ombré.
Barvy na vlasy | Barvení

Jaký je rozdíl mezi technikami balayage a ombré?

V současnosti je trendy spousta barvicích technik, dvě z nich jsou ale jasnými favoritkami: balayage a ombré. Obě využívají postupný přechod barvy, jenže jaký je mezi nimi rozdíl? Jakého výsledku s nimi můžeme dosáhnout? To vše Vám v tomto článku vysvětlíme.

Téměř každý měsíc můžeme vyzkoušet nějakou novou barvicí techniku. Je to skvělé. Ještě nikdy nebyly takové možnosti v barvení vlasů jako dnes. Ty nejpopulárnější barvicí techniky mají ale jedno společné: velmi přirozený barevný výsledek. Výrazné pruhy melíru, tvrdé přechody a odhalené konečky, to už je dnes minulostí. Mezi nejoblíbenější barvicí techniky dnes bezpochyby patří balayage a ombré. Už jste o nich určitě slyšeli. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Pojďme si to objasnit, abyste byli dobře připravení na Vaši příští návštěvu kadeřnictví.

Technika balayage

Žena s vlasy barvenými technikou balayage.

Technika balayage zaručuje neuvěřitelně přirozený barevný výsledek a žádné viditelně odrostlé kořínky.

Název této barvicí techniky pochází z francouzského slova „balayer“ neboli „zametat“. Při balayage totiž vlasy obrazně řečeno zametáte štětcem. Barva se přitom aplikuje od ruky, nemá ostré hranice. Kadeřník se pak rozhodne podle Vašich vlasů, které pramínky nabarví a které ne. To Vám zaručí jedinečný a velmi přirozený barevný výsledek. Intenzita barvy bude v každém pramínku jiná. Technika balayage je vhodná pro blond, zrzavé i hnědé vlasy. Barva se navíc nenanáší ke kořínkům, takže není třeba ji tak často obnovovat. Tato technika je ideální pro ty, kdo mají rádi nekomplikovaný, přirozený styl.

Technika ombré

Žena s vlasy ve stylu ombré

Pro ombré jsou typické tmavé kořínky a světlé konečky.

Na rozdíl od balayage nepracuje technika ombré s jednotlivými pramínky, ale vlasy se při ní rozdělí na dvě poloviny. Barva se pak postupně zesvětluje od tmavých kořínků až k světlým konečkům. Výsledkem je tedy jemný, rovnoměrný přechod od tmavších až ke světlejším vlasům, které vypadají, jako kdybyste se právě vrátili ze sluncem zalité dovolené. Aby se ale ombré povedlo, je třeba, aby ladilo k Vaší podkladové barvě. Je tedy lepší barvení touto technikou nechat na profesionálech.

Správná péče o vlasy ve stylu ombré nebo balayage

Stejně jako u klasických barev i vlasy barvené technikou balayage nebo ombré vyžadují speciální péči. Používejte proto šampon i balzám ze stejné pečující řady, aby vyživující složky mohly působit dohromady tak, jak by měly. Produkty pro barvené vlasy dodají Vašim vlasům živiny a zajistí, že jejich barva vydrží co nejdéle zářivá. Tip: Před použitím fénu, kulmy nebo žehličky vždy používejte ochranný přípravek proti teplu. Pokud máte po obarvení suché konečky, můžete použít speciální přípravky pro péči o délky a konečky, abyste jim dodali pružnost. Také si můžete v dlaních rozehřát pár kapek vlasového oleje a vmasírovat jej do vlasů. Jednou až dvakrát týdně používejte vlasovou masku, abyste svým vlasům dodali potřebnou péči.