Barvy na vlasy | Zesvětlení a odbarvení

Odbarvování původně šedých vlasů

Šedé vlasy lze nabarvit na mnoho různých odstínů, jako jsou platinová blond, středně hnědá, podzimní barvy či jakékoli jiné barvy, které se vám líbí. Jak se ale vrátit zpět ke své původní šedé či bílé barvě vlasů? Čím lépe si tento krok zpět naplánujete, tím snazší bude barvu z vlasů odstranit

Šedé vlasy
© Getty

Šedé vlasy vyžadují správný sestřih.

První šediny většinu žen nechávají v klidu. Nabarví si vlasy na požadovaný odstín, středně hnědou s několika „nezvanými“ bílými melíry promění na zářivou oříškovou a více to neřeší. Přijde však čas, kdy tento postup již fungovat nebude - a jasným signálem budou odrosty. Až na příliš mnoha místech se objeví vlasy již převážně bílé a středně hnědé vlasy se stanou minulostí.

Bílé odrosty pod oříškově hnědými vlasy jsou velmi nápadné a nevypadají moc hezky. Barvu je v tom případě nutné často opravovat. Barva vlasů však není jedinou známkou prozrazující běh času – mění se také pleť a zuby. Najednou se zdá, že oříškově hnědá již tou „správnou“ barvou není. Pokud jsou vám tato zjištění povědomá, pak by promyšlený sestřih a zářivě šedé vlasy mohly působit harmoničtějším a možná dokonce mladistvějším dojmem než vlasy barvené. To je dobrý důvod, proč realitu šedých či dokonce bílých vlasů přijmout.

Správné odbarvování šedých vlasů: Šest kroků

  1. Čím drastičtěji jste předtím svoji přirozenou barvu vlasů změnili, tím více se nad strategií další přeměny budete muset zamyslet. Světlé blond pramínky lze nechat odrůst. Máte-li však všechny vlasy obarvené natmavo, měli byste se svým kadeřníkem nalézt náhradní dočasná řešení - např. nabarvení vlasů na přechodový odstín, melír nebo nový kratší sestřih.
  2. Čím delší vlasy máte, tím pečlivěji byste měli přechod k šedé či bílé barvě promyslet. V závislosti na délce vlasů může být nutné nalézt dočasná řešení - možná na celé roky. Jednou ze strategií pro hladký přechod z tmavších k šedým či bílým vlasům je aplikovat na vlasy v průběhu času postupně světlejší a světlejší barvu. V takovém případě je posledním krokem před bílými vlasy světlá blond.
  3. Čím méně umělých červených pigmentů jste předtím na vlasy použili, tím snazší bude vlasy odbarvit a přejít k šedé. Nejméně nápadný přechod k šedé či bílé barvě je ze světlé blond, zejména když si ve vlasech během tohoto přechodného období vytvoříte světlejší melír.
  4. Rovněž smývatelná barva může přechod k šedým vlasům usnadnit. Smývatelná barva překrývá šedou, takže pomáhá skrývat odrosty. Pigmentace vlasů po použití přelivu však časem vybledne.
  5. Pokud jste připraveni na radikální změnu, je pro vlasy s výraznými šedinami či bílé vlasy nejlepší volbou krátký chlapecký sestřih. Co možná nejdéle to vydržte bez barvení vlasů a poté k usnadnění barevného přechodu používejte intenzivní přelivy. Při rychlosti růstu vlasů 1 až 1,5 centimetru za měsíc se barev zbavíte a na nový účes připravíte za tři měsíce.
  6. Přechod k bílým vlasům usnadní moderní sestřih a výrazný make-up. S červeně nalíčenými rty, jasně definovaným obočím a zajímavým, přirozeně vyhlížejícím sestřihem budete působit přitažlivě a energicky.