Péče o vlasy | Vlasový kondicionér

Co je kondicionér?

Co jsou kondicionéry a jaké jsou jejich výhody? Jaký je rozdíl mezi šampony a kondicionéry? Proč používat kúry na vlasy, když používáte kondicionér? Vysvětlíme vám, proč kondicionéry samy o sobě nedokážou poskytnout vlasům kompletní péči, kterou vlasy potřebují a jak používat kúry na vlasy, aby byla péče o vaše vlasy kompletní.

Význam slova kondicionér je navrácení věci do řádného stavu. Tento stav nemusí být nutně optimálním stavem pro takové objekty, jako jsou vlasy, kůže, voda, atd. Na druhé straně, proč by kdokoliv potřeboval na své vlasy používat kondicionér? Pokud by šampon zanechal vlasy v perfektní kondici, proč by bylo třeba používat kondicionér, aby se vlasy dostaly do správné kondice? A jak vlastně tento „stav“ vypadá?


Šampon vlasy ve skutečnosti pouze čistí, zatímco kondicionér dodává vlasům ochranné a zkrášlující látky.

Umytí šamponem, které odstraní mastnotu, zbytky stylingových produktů, mrtvých buněk a špíny z vlasů a pokožky hlavy, vede také k lehkému nabobtnání vrstvy kutikuly. Kutikula, která normálně pokrývá těsně povrch vlasu, podobně jako tašky na střeše, se trochu zvedne. V tomto stavu jsou vlasy více náchylné k poškození teplem i jinými vlivy okolního prostředí. Zde přichází na řadu kondicionér. Dokáže totiž zmírnit nabobtnání kutikuly, která znovu vytvoří kolem vlasu pevnou vrstvu bez děr a zvednuté kutikuly. Vlasy jsou pak připravené pro styling a zvládnou celý den bez vážného poškození. Vlasy jsou po použití kondicionéru pružné a udržují si svoji přirozenou hydrataci, která vede k oslnivému lesku.

Vlasová kúra – součást pravidelné péče o vaše vlasy


Je třeba říci, že i při používání kondicionéru se nevyhnete pravidelnému používání vlasových kúr.

Kondicionéry chrání vlas do dalšího umytí, ale stěží poskytnou vlasům jakoukoliv dlouhodobější péči. Používání vlasových kúr bývá proto nezbytné.

Naše vlasy jsou každý den vystavovány potenciálně škodlivým vlivům. Spolu s používáním stylingových pomůcek bez ochranného spreje, si vlivy okolního prostředí jako jsou horké nebo studené počasí, teplotní výkyvy studeného vzduchu v zimě a vzduchu ve vytápěné místnosti, vítr a UV paprsky vybírají svou daň. Poškozené vlasy se samy zregenerovat nedokážou. Proto potřebují pomoc ve formě vlasových kúr. Tyto kúry jsou vytvořené, aby regenerovaly poškozené jádro a kutikulu vlasu. Vaše vlasy budou pak hedvábně hebké na dotek a budou vypadat zdravě.

Tip: Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, naneste vlasovou kúru místo do mokrých vlasů do ručníkem vysušených vlasů.