Redhead with stressed hair
Péče o vlasy | Vysušené vlasy

Šest tipů jak pečovat o suché vlasy

Suché vlasy? Ne, díky! Jenže zima občas dokáže s našimi vlasy pořádně zatočit. My Vám ale prozradíme, které šampony pomáhají proti vysychání vlasů, a dáme Vám pár tipů, jak unavené vlasy znovu probudit k životu.

Žena se zdravými lesklými vlasy

Správná péče suché vlasy opět uhladí a dodá jim ztracený lesk.

Suchý vzduch a ledový mráz si v zimě u vlasů vybere svoji daň. A kousavé čepice nebo pletené šály tomu také zrovna dvakrát nepomáhají. Výsledkem jsou pak unavené, suché vlasy s roztřepenými konečky. Vaše vlasy tak občas potřebují trochu té lásky a péče. Proto používejte speciální pečující produkty, které jim dodají lesk a udrží je zdravé. Co ale doopravdy pomáhá proti vysychání vlasů a roztřepeným konečkům? Přinášíme Vám šest tipů, které Vám pomůžou vyřešit oba dva problémy:

 1. Nejlepší šampony proti suchým vlasům
  Speciální šampony proti suchým vlasům poskytují hydrataci, zklidňují pokožku a odstraňují pocit svědění. Měly by se používat dvakrát až třikrát týdně. Šampony s regeneračními přísadami, přírodními oleji či hydratačními složkami jsou nejlepší. Tip: pokud si myjete vlasy každý den, pravidelně střídejte velmi jemný šampon a šampon proti suchým vlasům. To zajistí, že Vaše pokožka nebude vysychat.

 2. Vlasový olej: rychlé řešení proti suchým vlasům
  Především o suché konečky se lze snadno postarat pomocí vlasového oleje. Tip: Olej aplikujte jen na konečky, ne na celé vlasy, aby nevypadaly mastně.

 3. Masky a balzámy proti suchým vlasům 
  Masky nebo balzámy jsou základem péče o vlasy. Pokud máte velmi vyčerpané vlasy, měli byste pravidelně používat bezoplachové produkty. Jednou nebo dvakrát týdně si na vlasy naneste vlasovou masku. Vmasírujte ji ale jen do konečků, ne ke kořínkům.

 4. Sprej s UV ochranou proti vysychání vlasů 
  Slaná voda a letní sluníčko jsou častou příčinou vysychání vlasů. Než tedy vyjdete na slunce, použijte speciální přípravek s ochranou proti UV záření. Nejen vaše kůže totiž potřebuje ochranu před těmito škodlivými paprsky. Vaše vlasy ji potřebují také. Tip: Přípravek nasprejujte do vlhkých vlasů a můžete vyrazit.

 5. Nepoužívejte příliš stylingových přípravků 
  Dopřejte svým vlasům odpočinek od horka a nechte je uschnout přirozeně. Jemné vlny můžete vytvořit i zapletením vlasů po umytí a použitím tvarovacího spreje. Uhlazeného či mokrého účesu můžete dosáhnout i pomocí gelu. Vždy používejte přípravky, které vlasy chrání před horkem, než si je začnete fénovat, natáčet či žehlit.

 6. Méně je pro suché vlasy více 
  A to platí jak pro mytí, tak pro styling. Zbytky gelu, laku na vlasy a dalších produktů Vaše vlasy vyčerpávají a vysoušejí. Ke stejnému efektu dochází i při přílišném mytí. V zimě, když je venku mráz a uvnitř je suchý vzduch, vaše vlasy jsou více namáhané a měli byste si je tedy mýt méně často.
Žena s vlnitými vlasy

Jemné vlny nemusíte vytvářet jen kulmou. Jednoduše si zapleťte mokré vlasy a nechte je uschnout.

Obecně doporučujeme vlasy pravidelně zastřihávat, abyste předešli roztřepeným konečkům. Vlasy zkracujte vždy o 5-15 cm podle toho, v jakém jsou stavu.

Objevte: