Péče o vlasy | Krásné vlasy

Dlouhé vlasy: Jak je udržovat krásné

Dlouhé vlasy potřebují více pozornosti a také si ji zaslouží. Než vlasy dorostly k ramenům, podařilo se jim „přežít“ nejméně tři roky. To znamená, že během svého růstu podstoupily již nejméně 300 mytí šamponem a vysoušení.

Dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy: Potěšte se pohledem na láskyplně ošetřované dlouhé vlasy

Pro všechny dlouhé vlasy platí: Od pokožky hlavy směrem ke konečkům se náchylnost k poškození výrazně zvyšuje. Každý, kdo nosí dlouhé vlasy, se obává roztřepených konečků. Jakmile se dlouhé vlasy roztřepí do dvou či více vláken, existuje bohužel jen jediná možnost. Musí se zastřihnout. Roztřepeným konečkům můžete zabránit používáním regeneračních přípravků pro roztřepené konečky a pravidelnou kontrolou stavu svých vlasů. Tím získáte čas a příležitost používat ty správné produkty vlasové péče.

Dlouhé a krátké vlasy potřebují odlišnou péči, čímž vzniká další problém. Vlasy u hlavy by nemělo nic zatěžovat, zatímco konce vlasů potřebují dostatečnou péči. To může být problém, avšak ty správné produkty jistě přinesou dobré výsledky.

Devět tipů pro správnou péči o dlouhé vlasy

  • Pouze mytí dlouhým vlasům nestačí. Po každém mytí šamponem je nutné používat balzám a jednou za týden aplikovat speciální vlasovou masku.
  • Před mytím vlasy pročešte. Díky tomu se vlasy při mytí šamponem méně zamotají a zacuchají.
  • Mokré vlasy nikdy nestahujte do ohonu. Volně visící vlasy uschnou rychleji. Kromě toho jsou mokré vlasy obzvláště náchylné k poškození při necitlivém zacházení. Poškodí je dokonce i obyčejná textilní gumička.
  • Při vysoušení ručníkem vlasy nikdy netřete. Namísto toho ručník přitiskněte k horní části hlavy a pomalu jej posunujte směrem ke konečkům vlasů. Tímto způsobem ručník vodu z vlasů absorbuje a povrch vlasů zůstane hladký.
  • Kovové vlásenky (vlasové sponky) či gumičky bez textilního opletení jsou zásadně nevhodné. Časem povrch vlasů zničí a způsobí jejich lámavost.
  • Doma si vlasy rozpusťte. Chovejte se k nim s láskou, dejte jim svobodu a nenoste je stažené do ohonu ani spletené do copu. Nechcete-li, aby vám padaly do obličeje, noste čelenku (vyhýbejte se však čelenkám vyrobeným z plastu).
  • Nechávejte vlasy co možná nejčastěji uschnout volně na vzduchu.
  • Kdykoli je to možné, nastavte na fénu studený vzduch. Musíte-li použít horký vzduch, udržujte mezi pokožkou hlavy a tryskou fénu vzdálenost alespoň 15 cm.
  • Nejkrásnější lesk vzniká kartáčováním vlasů přírodními hustými štětinami.
Objevte: Krásné vlasy