Schwarzkopf Professional
Módní účesy

Ombre trend z blogů

Ombre look
Blogerka Anouska Proetta Brandon má ráda kombinaci dlouhých pohodových plážových vln s barvou ve stylu ombre.
© Anouska Proetta Brandon / Anouska Proetta Brandon

Hvězdy jako Sarah Jessica Parker a Drew Barrymore byly mezi prvními, kterým se zalíbilo barvení ve stylu ombre. Na přehlídkových molech nyní můžeme vidět vlasy modelek v jasných ombre signálních barvách. Blogerky po celém světě zase dávají přednost tmavě čokoládové a zlatavě hnědé pro své ombre vlasy. Rádi vám ukážeme příklady jejich nádherně vybarvených ombre účesů.

 • Barvení ve stylu ombre je jemnější verzí namáčení vlasů do barvy. Místo náhlé změny barvy přibližně na půl cesty mezi kořínky a konečky vlasů se barva u ombre vlasů mění postupně od tmavších ke světlejším odstínům. Barva se obvykle postupně mění od tmavší ke světlejší na úrovni uší směrem ke konečkům. Vlasy u pokožky často mají tmavší odstín brunetek nebo tmavě plavých blondýnek, zatímco směrem ke konečkům vlasy postupně a jemně blednou.

  Účes ve stylu ombre je ideálním řešením, pokud chcete okořenit svůj vzhled bez kompletní změny barvy. Barevná hra oživí mikáda, ale také dlouhé plážové vlny a kadeře, které budou v kombinaci s ombre barvou vypadat zajímavě. Postupná změna barvy přidá na atraktivnosti a může proměnit nudný účes v senzaci.

 • Komu sluší ombre účes?

  Účes ve stylu ombre působí celkem přirozeně a proto sluší většině žen, zvláště když jeden z odstínů je přirozenou barvou vlasů. Díky přirozenému vzhledu stačí barvu oživit pouze jednou za tři nebo čtyři měsíce, takže nosit ombre vlasy je poměrně nenáročné a pohodlné.

  Ombre účes si poradí s odrosty u barvených vlasů. Časté zakrývání odrostů proto není nutné. Pokud přirozená barva vlasů je jednou z ombre barev, pak je třeba oživovat pouze barvu vlasů u konečků.

  Světlejší konce vlasů u ombre účesu vypadají jakoby zesvětlené letním sluncem a proto celý účes připomíná zářivé letní dny a nekončící zábavu na pláži.

 • Vhodné účesy pro ombre

  Ombre styl se hodí pro výčesy, částečně sepnuté vlasy i culíky, ale nejvíce vynikne, pokud necháte několik pramínků z jinak dokonalého účesu uniknout.

  Blogerky předvádějí, jak okouzlující a hravé může být barevné stínování.

 • Ombre styl: Anouska Proetta Brandon

 • Ombre look
  © Anouska Proetta Brandon / Anouska Proetta Brandon

  Na svém blogu anouskaproettabrandon.com, Anouska z Irska prezentuje svůj rozmanitý styl doplněný ombre účesem. Její ombre barva harmonicky přechází z přírodní čokoládové ke zlatohnědé.

  Plážové vlny dají ombre barvě obzvlášť vyniknout (obrázek vlevo). Ombre efekt udělal z obyčejného vysoko vyčesaného culíku (obrázek vpravo) zajímavou podívanou.

 • Ombre styl: Emma Chapman

 • Ombre look
  © Emma Chapman / A Beautiful Mess

  Emma a Elsie jsou hnací silou, která stojí za blogem s názvem "A Beautiful Mess". Kromě receptů, módy a fotografií na svém blogu řeší také vlasy. Účes Emmy je důkazem mnohostrannosti ombre účesu. Jemný přechod barev dodává jejímu účesu výrazný rys.

  Obrázek: Blogerka Emma Chapman a její vlasy, které mění barvu z kaštanově hnědé na plážovou blond u konečků.

 • Ombre styl: Luanna Perez-Garreaud

 • Ombre look
  © Luanna Perez-Garreaud / Le Happy

  Blogerka Lua ("Le Happy") byla při výběru barev pro svůj ombre účes odvážnější. Barva vlasů u kořínků je světle červená a postupně se mění směrem ke konečkům na blond. I přes světlou a nápadnou barvu vlasů vypadá její účes celkem přirozeně, protože barva vlasů dobře ladí s její velmi světlou pletí.

  Obrázek: Luanna při výběru barev pro svůj ombre účes nezapře oblibu výrazných barev. Tato barevná kombinace nezůstane bez povšimnutí.

 • Odkazy:

  Blog Anousky >> Anouska Proetta Brandon

  Blog Elsie a Emmy >> A Beautiful Mess

  Blog Lua >> Le Happy