Schwarzkopf Professional
Vlasový styling

Vosk na vlasy – stylingová pomoc vše v jednom

Vosk na vlasy
Herečka Natalie Bassingthwaighte (‘Neighbours’) použila vosk k vytvoření svého účesu. Všimněte si struktury, pohybu a pružnosti jejích vlasů!
© Getty Images

Vosk na vlasy je stylingovým produktem s výjimečnými schopnostmi. Kromě péče, kterou poskytuje vlasům, vosk podporuje objem, lesk a strukturu vlasů. To je ohromný výčet předností při používání čirého vosku. Zjistěte, kdy a jak používat vosk na vlasy jako ideální stylingovou pomůcku vše v jednom.

 • Vosk na vlasy je tuhou substancí, která je svou kvalitou podobná vlasovému gelu. Díky své voskové podstatě ale vlasy po nanesení tohoto stylingového přípravku neztvrdnou. Vaše vlasy zůstanou po celý den pohyblivé a poddajné. To je rozhodně plus pro ty, kteří dávají přednost jemným, pohyblivými a příjemným vlasům na dotek.

  Pečující efekt vlasového vosku propůjčuje poškozeným vlasům nový lesk, chrání vlasy před vysoušením a minimalizuje lámavost vlasů.

  Pro každý účes lze najít vhodný vosk na vlasy s různou úrovní síly a fixace.

 • Aplikace vosku na vlasy

  Vosk na vlasy vypadá dobře, i když jej použijí stylingoví nováčci. Jeho aplikace nemůže být jednodušší. Vlasový vosk se nanáší na suché nebo vlhké vlasy.

  Naneste si stylingový vosk do dlaní a rozetřete. Díky teplým dlaním se vosk rozpustí. V rozpuštěném stadiu se může vosk rovnoměrně vpracovat do vlasů. Potom můžete vlasy vytvarovat podle přání.

  Správné množství vosku: Vyvarujte se příliš velkého množství stylingového vosku. Jinak budou vaše vlasy vypadat mastně a ulízaně. Pro středně dlouhé vlasy postačí množství vosku o velikosti hrášku.

  Vrstvené střihy: Stylingový vosk naneste jen na konce vlasů tak, že s pomocí špiček prstů s voskem vlasy vytvarujete. Tak docílíte živějšího dojmu z vlasů.

  Vytvoření strukturovaných, pružných vln: Jak přírodní tak vytvořené vlny budou pružnější a vydrží déle, když použijete stylingový vosk. Jednoduše vpracujte vosk do konečků vlasů.

  Objem pro jemné vlasy: Vpracujte kapku stylingového vosku do vlasů v oblasti kořínků. Pak vyfoukejte své vlasy s použitím difuzéru.

  Ležérně rozcuchaný účes: Použijte stylingový vosk na vlasy dříve, než z nich budete tvarovat „nedodělaný“ účes. Na závěr můžete zvýraznit několik pramenů vlasů tak, že konce jednotlivých pramenů vytvarujete svými prsty.

  Stylingový vosk má mnoho použití: vosk na vlasy můžete také dobře použít k tvarování obočí.

  Odstranění stylingového vosku: stylingový vosk nelze z vlasů vyčesat. Abyste jej odstranili, musíte vlasy umýt šamponem.

 • Stylista hvězd Armin Morbach ve svém videu ukazuje, jak s pomocí vlasového vosku můžete změnit styl krátkých vlasů.

  V naší galerii hvězd vám ukážeme, jaké krásné účesy byly vytvořeny s pomocí vosku na vlasy.

 • Video: Tři variace krátkého mikáda

 • Galerie: Hvězdy používají vosk na svoje účesy

  Stylingový vosk: Fearne Cotton

  © Getty Images  

  Stylingový vosk: Fearne Cotton

  Britská televizní moderátorka Fearne Cotton používá vosk na vlasy místo gelu, aby vytvořila tento asymetrický účes. Stylingový vosk drží na stranu sčesané vlasy na svém místě.

  Stylingový vosk: Kate Peck

  © Getty Images  

  Stylingový vosk: Kate Peck

  MTV VJ a modelka Kate Peck používá stylingový vosk k vytvarování svých krátkých vlasů s trendovou patkou.

  Stylingový vosk: Peaches Geldof

  © Getty Images  

  Stylingový vosk: Peaches Geldof

  Po ramena dlouhé blond vlasy Peaches Geldof mají vrstvený sestřih. Používá stylingový vosk ke zvýraznění vrstevnatosti vlasů. Konce vlasů jsou vytvarované směrem ven.

  Stylingový vosk: Zoё Kravitz

  © Getty Images  

  Stylingový vosk: Zoё Kravitz

  Americká herečka Zoё Kravitz („Californication“) je dcerou muzikanta Lenny Kravitze. Používá vosk na vlasy k vytvarování vrchní vrstvy svých krátkých vlasů a ke zvýraznění jednotlivých pramenů vlasů. Stylingový vosk přidává jejím vlasům dodatečný objem.

  Stylingový vosk: Jessica Weixler

  © Getty Images  

  Stylingový vosk: Jessica Weixler

  Herečka Jessica Weixler („The Lie“) nosí své po ramena dlouhé blond vlasy vlnité. Používá stylingový vosk na každý pramen vlasů, aby zvýraznila své kadeře a dodala jim přirozený pohyb.